فهرست نهایی انگلستان برای جام ملت‌های اروپا اعلام شد

روی هاجسون سرمربی تیم ملی انگلستان حق نشر عکس Reuters
Image caption هاجسون بعد از در دست گرفتن هدایت انگلستان، بازوبند کاپیتانی را به استیون جرارد کاپیتان لیورپول داد

روی هاجسون، سرمربی تیم ملی انگلستان، فهرست بازیکنان تیمش را برای شرکت در جام ملت‌های اروپا (یورو ۲۰۱۲) منتشر کرد.

حذف نام گرت بری، بازیکن منچسترسیتی، مهم‌ترین نکته این فهرست ۲۳ نفره است.

این هافبک ۳۱ ساله در بازی دوستانه شنبه گذشته (۲۶ مه) انگلستان مقابل نروژ، که با برد ۱-هیچ بازیکنان روی هاجسون همراه بود، دچار پارگی عضلات شکم شد و آزمایش‌ها نشان داده که قادر به شرکت در یورو ۲۰۱۲ نخواهد بود.

بری که سابقه ۵۳ بازی ملی را دارد، در بازی مقابل نروژ به‌عنوان بازیکن جانشین به زمین آمد، اما بعد از ۳۰ دقیقه مجبور شد زمین را ترک کند.

فیل جگیلکا، مدافع میانی اورتون، جایگزین او شده‌است.

روی هاجسون با ابراز تأسف از مصدومیت بری گفت: "مطمئنم او بعد از یورو برای انگلستان ایفای نقش خواهد کرد. او در فهرست ۲۳ نفره ما بود و در چند سال اخیر یکی از اعضای اصلی تیم ملی بوده‌است. می‌دانم چقدر دوست داشت در این تورنمنت شرکت کند."

در عوض اسکات پارکر، هافبک دفاعی تاتنهام، که در هفته‌های اخیر با مصدومیت تاندون آشیل دست و پنجه نرم می‌کرد، در فهرست نهایی قرار گرفته‌است.

پارکر ۳۱ ساله مقابل نروژ هم ۵۵ دقیقه بازی کرد.

دنی ولبک (مهاجم منچستریونایتد) و گلن جانسون (مدافع راست لیورپول) با وجود مصدومیت جزئی در فهرست تیم ملی انگلستان قرار دارند.

در فهرست روی هاجسون تعداد قابل ملاحظه ای از بازیکنان مصدوم هستند یا به‌تازگی از مصدومیت رها شده‌اند. برخی منتقدان نگران این هستند که بازیکنان انگلستان پیش از شروع و یا در طول یورو ۲۰۱۲ دوباره مصدوم شوند.

مارک لدر، فیزیوتراپ سابق باشگاه لیورپول، می‌گوید: "بازیکن‌ها هم مثل بقیه انسان هستند. اینکه ورزشکار حرفه‌ای هستند فرق چندانی ایجاد نمی‌کند. بالاخره بدنشان به استراحت نیاز دارد. همیشه بازیکنانی مثل گرت بری و ریو فردیناند خواهند بود که در آستانه یک تورنمنت آسیب می‌بینند. بعضی دیگر هم مثل فرانک لمپارد در شروع فصل بعد مصدوم ‌شوند."

نکته جالب دیگر فهرست انگلستان رسیدن پیراهن شماره ۹ به اندی کارول، مهاجم لیورپول است.

کارول ۲۳ ساله ژانویه ۲۰۱۱ در ازای ۳۵ میلیون پوند (حدود ۵۵ میلیون دلار) از نیوکاسل به لیورپول پیوست اما در ۴۲ باری که در بازی‌های رسمی با پیراهن لیورپول بازی کرده، تنها ۶ گل زده‌است.

با این وجود او در هفته‌های پایانی فصل اخیر چند بازی خوب برای باشگاهش انجام داد و ظاهرا همین بازی‌ها هاجسون را متقاعد کرده او را به پیتر کراوچ (مهاجم استوک سیتی) و دانیل استوریج (مهاجم چلسی) ترجیح دهد، و علاوه بر آن پیراهن شماره ۹ (که معمولا در اختیار مهاجم نوک اصلی تیم‌ها قرار می‌گیرد) را هم به او بدهد.

فهرست کامل انگلستان به این شرح است:

دروازه‌بانان: ۱- جو هارت (منچسترسیتی)، ۱۳- رابرت گرین (وست‌هام)، ۲۳- جک باتلند (بیرمنگام سیتی).

مدافعان: ۱۲- لیتون بینز (اورتون)، ۵- گری کیهیل (چلسی)، ۳- اشلی کول (چلسی)، ۲- گلن جانسون (لیورپول)، ۱۴- فیل جونز (منچستریونایتد)، ۱۵- جولیون لسکات (منچسترسیتی)، ۶-جان تری (چلسی)، ۱۸- فیل جگیلکا (اورتون).

هافبک‌ها: ۱۹- استیوارت داونینگ (لیورپول)، ۴- استیون جرارد (لیورپول)، ۸- فرانک لمپارد (چلسی)، ۱۶- جیمز میلنر (منچسترسیتی)، ۲۰- الکس آکسلید- چمبرلین (آرسنال)، ۱۷-اسکات پارکر (تاتنهام)، ۷- تئو ولکات (آرسنال)، ۱۱- اشلی یانگ (منچستریونایتد).

مهاجمان: ۹- اندی کارول (لیورپول)، ۲۱- جرمین دفو (تاتنهام)، وین رونی (منچستر یونایتد)، ۲۲- دنی ولبک (منچستر یونایتد).

مطالب مرتبط