براندن راجرز سرمربی لیورپول می‌شود

براندن راجرز
Image caption براندن راجرز با قراردادی سه ساله سرمربی لیورپول می‌شود

براندن راجرز برای هدایت لیورپول با مسئولان این باشگاه به توافق رسیده است.

این مربی ۳۹ ساله ایرلندی قرارداری سه ساله امضا خواهد کرد. انتظار می‌رود باشگاه لیورپول در ۲۴ ساعت آینده استخدام سرمربی فصل قبل باشگاه سوانزی را اعلام کند.

لیورپول برای به خدمت گرفتن آقای راجرز باید مبلغی حدود هفت میلیون دلار به باشگاه سوانزی بپردازد.

براندن راجرز یکی از پدیده‌های مربیگری این فصل لیگ برتر بود. سوانزی در اولین فصل خود در لیگ برتر، نتایج خوبی کسب کرد و در بازی آخر فصل لیورپول را یک بر صفر شکست داد.

اما لیورپول یکی از بدترین نتایج چندسال اخیر خود را در لیگ برتر تجربه کرد و با کسب ۵۲ امتیاز، پایین‌تر از اورتون در رده هشتم قرار گرفت. به همین دلیل مالکان لیورپول کنی دالگلیش را با وجود قهرمانی در جام اتحادیه و رسیدن به فینال جام حذفی، در پایان فصل اخراج کردند.

لیورپول برای یافتن جایگزینی مناسب برای کنی دالگلیش تلاش زیادی کرد و با مربیان مختلفی وارد گفتگو شد. علاوه بر براندن راجرز، روبرتو مارتینز، سرمربی موفق باشگاه ویگان، آندره ویلاش بواش، سرمربی پیشین چلسی، فابیو کاپلو، سرمربی پیشین تیم ملی انگلستان، و فرانک دی‌بوئر، سرمربی آژاکس، از گزینه‌های مطرح سرمربیگری لیورپول بودند.

براندن راجرز حدود دو هفته پیش پیشنهاد لیورپول را برای گفتگو رد کرده بود و به همین دلیل این باشگاه به سراغ روبرتو مارتینز رفت که با شکست دادن منچستریونایتد، آرسنال، و لیورپول و جلوگیری از سقوط ویگان به دسته پایین‌تر، یکی از شگفتی های لیگ برتر را خلق کرد.

با وجود اینکه به نظر می‌رسید گفتگوهای لیورپول با روبرتو مارتینز به نتیجه برسد و این پست به مربی اسپانیایی سپرده شود، بعدا مشخص شد که براندن راجرز همواره گزینه اصلی این باشگاه بوده است.

راجرز بعد از تجربه مربیگری در تیم های جوانان و ذخیره های چلسی و ردینگ، سرمربیگری را نخستین بار در سال ۲۰۰۸ با باشگاه واتفورد شروع کرد. بعد از بازگشتی ناموفق به ردینگ، در ژوئیه ۲۰۱۰ به سوانزی پیوست و موفق شد این تیم را به لیگ برتر انگلستان برساند. این نخستین بار بود که یک تیم ولزی به لیگ برتر انگلستان راه می‌یافت.

بازی‌های جذاب و توام با موفقیت سوانزی در اولین حضورش در لیگ برتر، براندن راجرز را در مرکز توجه قرار داد. در مقطعی که صحبت از سپردن هدایت تیم ملی انگلستان به هری ردنپ مطرح بود، از راجرز به عنوان گزینه اصلی جایگزینی او در باشگاه تاتنهام نام برده می‌شد.

گری لینکر، کاپیتان پیشین تیم ملی انگلستان و مجری برنامه "مچ آو د دی" بی‌بی‌سی سپردن سرمربیگری لیورپول به براندن راجرز را بسیار هوشمندانه و در مسیر رشد فوتبال دانسته است.

مطالب مرتبط