جام ملت‌های اروپا: نمایه تیم ملی آلمان

حق نشر عکس AP

چگونه به بازی‌ها راه یافتند

به راحتی٬ بدون باخت٬ بدون تساوی٬ ۳۰ امتیاز از ۱۰ بازی٬ برای یازدهمین بار وارد مرحله نهایی شدند.

بهترین نتیجه را در مرحله مقدماتی مقابل اتریش و آذربایجان گرفتند و هر دو بازی میهمان خود را با ۶ گل راهی خانه کردند. میروسلاو کلوزه با ۹ گل زده، بهترین گلزن آلمان و گروه شد.

بهترین نمایش اروپایی

پرافتخارترین تیم تاریخ جام ملتهای اروپا. تا پیش از این ۱۰ دوره متوالی در جام حضور داشته، سه بار در سال ۱۹۷۲، ۱۹۸۰ و ۱۹۹۶ قهرمان و سه بار نایب قهرمان شده اند و بیشترین گل زده را دارد. با نتایج معرکه ای که در مرحله مقدماتی گرفته بعید نیست٬ برای هفتمین بار به فینال راه یابد.

مربی

یواخیم لوو - زمانی که یورگن کلینزمن در سال ۲۰۰۶ هدایت تیم آلمان را برعهده گرفت، سیستم بازی آلمان را تا حد زیادی تغییر داد و آلمان را به تیمی هجومی تر تبدیل کرد. یواخیم لوو، دستیارش که جایگزین او شد، روش کلینزمن را ادامه داد.

لوو آنقدر شجاعت داشت که برای مرحله مقدماتی به جای میشائیل بالاک بازیکنی جوانتر را به تیم دعوت کند.

این مربی تا سال ۲۰۱۴ با تیم ملی آلمان قرارداد دارد.

ستاره

مسعود اوزیل - تا پیش از جام جهانی ۲۰۱۰ تقریباً ناشناخته بود٬ اما نقش او در راه یابی آلمان به نیمه نهایی چشم‌ها را خیره کرد و برای دریافت عنوان بهترین بازیکن جام نامزد شد.

از وردربرمن به رئال مادرید رفت. او حالا موتور تیم آلمان است. بازیکنی که نفوذهایش هر خط دفاعی را به هم می‌ریزد و با وجود مهاجمی مانند میروسلاو کلوزه در نوک حمله آلمان٬ این نفوذها بی ثمر نخواهد بود.

بازیکن افسانه ای

گرد مولر٬ بهترین گلزن تاریخ فوتبال آلمان با ۶۸ گل زده در ۶۲ بازی. آقای گل بازی‌های ۱۹۷۲سالی که آلمان برای نخستین بار قهرمان اروپا شد.

مولر در قهرمانی آلمان در جام جهانی ۱۹۷۴ نیز نقش بسزایی داشت و با ۴ گل زده بهترین گلزن آلمان بود.

سابقه در جام جهانی

در هفده دوه جام جهانی شرکت داشته اند. تا پیش از سال ۱۹۹۰ پیش از اتحاد دو آلمان، در قالب تیم آلمان غربی دو بار به قهرمانی رسیدند و سه بار نایب قهرمان شدند. پس از برچیده شدن دیوار برلین نخستین بار در سال ۱۹۹۰ با عنوان تیم آلمان در بازی ها شرکت کردند.

در آن سال توانستند در فینال انتقام چهار پیش را از آرژانتین بگیرند و برای سومین بار به قهرمانی دست یابند و نام خود را در کنار برزیل و ایتالیا که تا آن زمان سه بار قهرمان شده بودند ثبت کنند.

در سال ۲۰۰۲ تا یک قدمی چهارمین قهرمانی پیش رفتند اما در فینال در مقابل برزیل مغلوب دو گل رونالدو شدند و برای چهارمین بار نایب قهرمان شدند. دو دوره بعد(۲۰۰۶ و ۲۰۱۰) هم به نیمه نهایی راه یافتند اما هر بار از راه یافتن به فینال باز ماندند، اما در رده بندی با پیروزی بر حریف خود سوم شدند.

مهمترین محصولی که صادر کرده اند

خودرو- وقتی که می خواهند فوتبال محکم و روان آلمان را به چیزی تشبیه کنند، می گویند شبیه ماشین آلمانی است. آلمانی ها با مرسدس بنز، ب ام و، آئودی و پورشه قدرت و سرعت را به همه جهان صادر کرده اند.