فوتسال قهرمانی آسیا؛ ایران سوم شد

وحید شمسایی حق نشر عکس ISNA
Image caption ایران که بخت نخست قهرمانی بود با شکست مقابل تایلند، به مقام سومی آسیا قناعت کرد

ایران با پیروزی ۴ بر صفر مقابل استرالیا، در مسابقات قهرمانی فوتسال آسیا سوم شد.

در بازی رده‌‌بندی که امروز جمعه ۱۲ خرداد (۱ ژوئن) برگزار شد ایران در حالی مقابل استرالیا قرار گرفت که در مراحل قبل این تورنمنت ۹ بر صفر این تیم را شکست داده بود.

مانند بازی‌های قبل وحید شمسایی، اصغر حسن‌زاده، محمد کشاورز، محمد طاهری، و مصطفی نظری در ترکیب اولیه ایران به زمین رفتند. ایران در نیمه نخست با وجود حملات بسیار نتوانست دروازه استرالیا را باز کند.

در نیمه دوم نیز حملات ایران با دفاع فشرده حریف مواجه شد و تا ۵ دقیقه مانده به پایان بازی نتیجه بدون گل مساوی بود. اما در دقیقه ۳۵ جواد اصغری مقدم از فرصتی که با اشتباه دفاع استرالیا بدست آورد اولین گل ایران را به ثمر رساند.

استرالیا بعد از دریافت این گل برای جبران به بازی هجومی روی آورد اما با باز شدن بازی محمد طاهری، اصغری مقدم و شمسایی فرصت یافتند که سه گل دیگر بزنند.

نهایتا مسابقه با نتیجه ۴ بر صفر خاتمه یافت و ایران به مقام سومی آسیا رسید.

ایران که در ده دوره از یازده دوره گذشته این مسابقات قهرمان شده است، روز چهارشنبه ۳۰ مه در ناباوری بازی نیمه نهایی را ۵ بر ۴ به تایلند باخت و برای دومین بار از رسیدن به بازی پایانی باز ماند.

دومین قهرمانی ژاپن در آسیا

ژاپن در دیدار فینال دوازدهمین دوره قهرمانی فوتسال آسیا در امارات متحده عربی، ۶ بر یک تایلند را شکست داد و برای دومین بار قهرمان آسیا شد.

ژاپن در نیمه نهایی استرالیا را شکست داده بود و تایلند هم ایران، مدافع عنوان قهرمانی، را حذف کرده بود.

ژاپن قبلا در سال ۲۰۰۶ با شکست دادن ایران در نیمه‌نهایی به فینال راه یافت و برای نخستین بار قهرمان فوتسال آسیا شد.

هدایت تیم فوتسال ژاپن را میگوئل رودریگز مربی اسپانیایی بر عهده دارد.

مطالب مرتبط