تیم والیبال ایران از استرالیا شکست خورد

ایران و استرالیا حق نشر عکس volleyball.ir
Image caption تیم ایران دو بازی قبلی خود را از چین و کره جنوبی برده بود

تیم والیبال ایران در ادامه رقابتها برای راهیابی به مسابقات المپیک لندن با نتیجه سه بر یک به استرالیا باخت.

تیم ایران گیم اول را با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ از استرالیا برد اما گیم های دوم و سوم را با نتیجه مشابه ۲۵ بر ۱۸ به این تیم باخت.

در گیم چهارم بازی فشرده ای بین دو تیم جریان داشت که در نهایت این تیم استرالیا بود که موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ بازی را ببرد و پیروز میدان باشد.

خولیو ولاسکو، سرمربی تیم ملی ایران پس از بازی گفت: "ما شروع خوبی در گیم اول داشتیم اما در گیم دوم از همان ابتدا اشتباهاتی داشتیم که باعث شد استرالیا اعتماد به نفس پیدا کند."

به گفته آقای ولاسکو "استرالیا دفاع خوبی داشت و به همین دلیل ایران، بازی را واگذار کرد."

جان اوریانته، سرمربی تیم استرالیا پس از برد تیمش در برابر ایران گفت: "خیلی عالی بازی کردیم. برنامه ما در این دیدار این بود که به برخی از امتیازهای کلیدی برسیم و به خوبی هم به این هدف رسیدیم."

به گفته آقای اوریانته "ایران در این دوره از مسابقات سیستم هجومی دارد و همین امر کار را برای حریفان دشوار می کند اما استرالیا به خوبی توانست در برابر این سیستم عمل کند."

مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۲ لندن با حضور هشت تیم ایران، چین، ژاپن، کره‌جنوبی، استرالیا، پورتوریکو، ونزوئلا و صربستان در سالن متروپولیتن توکیو در جریان است، و ایران به عنوان قهرمان آسیا امیدوار است برای نخستین بار سهمیه حضور در المپیک را کسب کند.

والیبال ایران در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است و در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۱ که در آبان و آذر سال گذشته با شکست دادن تیم‌های بزرگی چون لهستان، صربستان، و آرژانتین شگفتی‌ساز شد.

تیم نخست این رقابت‌ها بصورت مستقیم سهمیه جهانی المپیک را کسب می‌کند. علاوه بر این یک سهمیه آسیایی نیز در نظر گرفته شده که به بهترین تیم آسیایی این تورنمنت تعلق خواهد گرفت.

تیم ملی والیبال ایران در بازیهای پیشین خود توانسته بود دو تیم آسیایی کره جنوبی و چین را شکست بدهد.

ایران فردا به دیدار تیم پورتوریکو می رود که از سه بازی گذشته خود تنها یک پیروزی به دست آورده است.

هم اکنون تیم والیبال صربستان با سه پیروزی پی در پی صدرنشین این رقابتها است.