والیبال انتخابی المپیک ۲۰۱۲؛ ایران پورتوریکو را شکست داد

امیر غفور حق نشر عکس FIVB
Image caption ایران با 3 پیروزی و یک شکست در رده سوم رقابت‌های انتخابی المپیک لندن قرار دارد

ایران در چهارمین دیدار انتخابی والبیال المپیک ۲۰۱۲ لندن پورتوریکو را شکست داد.

ایران این بازی را که روز چهارشنبه ۶ ژوئن (۱۷ خرداد) در توکیو برگزار شد ۳ بر یک و با نتایج ۲۶-۲۴ ، ۲۵-۱۶، ۲۲-۲۵ و ۲۵- ۲۰ برد و مجموع امتیازات خود را به ۸ رساند.

پورتوریکو پیش از این بازی هر سه دیدار قبلی خود را به چین، استرالیا و ونزوئلا باخته بود.

ایران بعد از اینکه کره‌جنوبی و چین را در دو دیدار نخست خود شکست داد، در مقابل استرالیا بطور غیرمنتظره شکست خورد و در موقعیت نسبتا شکننده‌ای برای دریافت مستقیم سهمیه المپیک قرار گرفت.

در دیگر بازی حساس چهارشنبه صربستان صدرنشین رقابت‌ها استرالیا را ۳ بر صفر شکست داد.

با توجه به شکست ایران مقابل استرالیا، راهیابی ایران به المپیک وابستگی کامل به نتایج بازی‌های استرالیا دارد. اگر استرالیا بتواند سه بازی باقیمانده خود مقابل چین، کره‌جنوبی و ژاپن را ببرد سهمیه المپیک را کسب خواهد کرد.

در جدول رده‌بندی صربستان با ۱۲ امتیاز اول است و استرالیا با ۹ امتیاز و ایران با ۸ امتیاز در رده‌های دوم و سوم قرار دارند.

ایران دیدار بعدی خود را فردا ۷ ژوئن مقابل ونزوئلا برگزار خواهد کرد.

مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۲ لندن با حضور هشت تیم ایران، چین، ژاپن، کره‌جنوبی، استرالیا، پورتوریکو، ونزوئلا و صربستان در سالن متروپولیتن توکیو در جریان است، و ایران به عنوان قهرمان آسیا امیدوار است برای نخستین بار سهمیه حضور در المپیک را کسب کند.

تیم نخست این رقابت‌ها بصورت مستقیم سهمیه جهانی المپیک را کسب می‌کند. علاوه بر این یک سهمیه آسیایی نیز در نظر گرفته شده که به بهترین تیم آسیایی این تورنمنت تعلق خواهد گرفت.

مطالب مرتبط