والیبال ایران از صعود به المپیک لندن باز ماند

مسابقه ایران  و ونزوئلا حق نشر عکس FIVB
Image caption با شکست ایران مقابل صربستان امید ایران به پیروزی چین مقابل استرالیا است.

در پی پیروزی تیم ملی والیبال استرالیا بر چین و قطعی شدن حضور استرالیا در المپیک، ایران از صعود به بازیهای المپیک لندن باز ماند و آخرین بازی این تیم با ژاپن تشریفاتی خواهد بود.

امید تیم ملی ایران برای صعود به المپیک لندن این بود که تیم چین بر استرالیا غلبه کند و تیم ملی والیبال ایران نیز در آخرین بازیش ژاپن را ببرد.

اما این امید با پیروزی قاطع سه بر صفر استرالیا بر چین از دست رفت و به این ترتیب صربستان و استرالیا به عنوان دو سهمیه المپیکی این دور از رقابت ها به المپیک صعود کردند.

تا پیش از این دیدار صربستان صعود خود را قطعی کرده بود و استرالیا نیز با چهار برد و دو باخت ۱۲ امتیاز داشت و ایران نیز با چهار برد و دو باخت و ۱۱ امتیاز در رده سوم قرار داشت.

چین و ژاپن نیز هر کدام با چهار برد و دو باخت ۱۱ امتیاز داشتند و رقابت بین این چهار تیم برای کسب یک سهمیه المپیک در جریان بود.

در مسابقات روز پایانی که در توکیو ژاپن برگزار می شود، امروز ابتدا استرالیا با چین دیدار کرد و بعد از آن نیز ایران با ژاپن مسابقه خواهد داد.

دیگر تیم های حاضر در این مسابقات کره جنوبی، ونزوئلا و پررتوریکو هستند که به ترتیب با ۶، ۳ و صفر امتیاز در رده های ششم تا هشتم قرار دارند و شانسی برای المپیکی شدن ندارند.

تیم ملی والیبال در حالی از کسب یکی از دو سهمیه المپیک این دور از مسابقات ژاپن بازماند که تاکنون موفق به حضور در هیچ یک از ادوار بازی‏های المپیک نشده است.

تیم ملی ایران پیش از این سه بار در رقابت‏های گزینشی المپیک شرکت کرده بود اما در هیچ دوره‏ا موفق نشده بود که سهمیه المپیک را به دست آورد.

پیش از برگزاری این دور از مسابقات این امیدواری وجود داشت که ایران بتواند با قهرمانی در این دوره از مسابقات، سهمیه المپیک را به دست بیاورد.

مطالب مرتبط