نادال برای هفتمین بار قهرمان اوپن فرانسه شد

رافائل نادال قهرمان اوپن فرانسه حق نشر عکس AFP
Image caption سلطان زمین‌های رسی با پیروزی بر جوکوویچ برای هفتمین بار قهرمان اوپن فرانسه شد

رافائل نادال با پیروزی بر نوواک جوکوویچ برای هفتمین بار قهرمان اوپن فرانسه شد.

با این قهرمانی نادال حالا بالاتر از بیورن بورگ سوئدی، پرافتخارترین تنیس‌باز در تاریخ مسابقات اوپن فرانسه است.

بازی فینال عصر دیروز آغاز شد و نادال که امسال در اوپن فرانسه هیچ ستی را به حریفان نباخته بود، دو ست اول را ۶-۴ و ۶-۳ برد.

اما بعد از اینکه دو گیم اول ست سوم هم به‌سود این تنیس‌باز ۲۶ ساله تمام شد، روند بازی تغییر کرد.

جوکوویچ ۶ گیم پیاپی را از آن خود کرد و ست سوم را ۶-۲ برد.

روند بازی در ست چهارم همچنان به‌سود جوکوویچ بود و این تنیس‌باز صرب امید داشت اولین تنیس‌بازی باشد که در زمین رسی بعد از واگذار کردن دو ست اول، نادال را شکست می‌دهد.

اما در امتیاز ۲-۱ داوران به‌دلیل بارندگی مسابقه را متوقف کردند و ادامه کار به امروز موکول شد.

نادال امروز دوباره با قدرت بازی را از سر گرفت و در همان گیم اول سرویس جوکوویچ را بریک کرد و با برد ۷-۵ در ست چهارم به قهرمانی رسید.

شروع بازی در ساعت ۳ بعد ازظهر روز یکشنبه به‌وقت پاریس و نیمه‌کاره ماندن آن به‌خاطر باران و تاریکی هوا، و موکول شدن ادامه کار به امروز، اعتراض‌هایی را در پی داشت و هیچیک از دو تنیس‌باز چندان از آن راضی به‌نظر می‌رسیدند.

قهرمانی در اوپن فرانسه ۲۰۱۲ یازدهمین قهرمانی نادال در گرند اسلم بود.

او علاوه بر هفت قهرمانی در رولان گاروس، ۲ بار در ویمبلدون و یک بار هم در اوپن آمریکا و استرالیا قهرمان شده‌است و تنها راجر فدرر (۱۶ قهرمانی)، پیت سمپراس (۱۴ قهرمانی) و روی امرسون (۱۲ قهرمانی) گرند اسلم‌های بیشتری را فتح کرده‌اند.

با احتساب بازی امروز، نادال و جوکوویچ تابحال ۵ بار در فینال گرند اسلم‌ها با هم روبرو شده‌اند که نادال دو بار و جوکوویچ سه بار به پیروزی رسیده‌اند.

جوکوویچ ۲۵ ساله که نفر اول رده‌بندی جهانیست، در صورتی که بازی امروز را می‌برد، سومین تنیس‌باز مردی می‌شد که چهار گرند اسلم پیاپی را فتح کرده‌است.

مطالب مرتبط