کاپیتان یونان: ما با قلب و روح مان بازی کردیم

دیک ادووکات و فرناندو سانتوس سرمربی دو تیم یونان و روسیه حق نشر عکس Getty
Image caption یونان با حذف روسیه شگفتی ساز شد.

برد غیر منتظره یونان در مقابل روسیه، واکنش های متفاوتی از سوی مربیان این دو تیم در پی داشت.

یونان در دو بازی اول خود در مقابل لهستان و جمهوری چک نتوانسته بود چهره قابل قبولی از خود به نمایش بگذارد، ولی شیوه محاسبه امتیازات یوفا در این مسابقات به کمک این تیم آمد و آن ها را راهی مرحله بعدی کرد.

فرناندو سانتوس، سرمربی یونان، پس از صعود رویایی این تیم به مرحله یک چهارم جام ملت های اروپا، درباره دلایل برد تیم اش قابل روسیه گفت: "دقت رمز اصلی پیروزی ما در بازی با روسیه بود. ما باید بازی های قبلی مان را هم با همین شیوه بازی می کردیم. ما بالاخره عنصر اصلی را که هویت تیم ما را شکل می دهد پیدا کردیم. ما برنامه درست و دقیقی برای این بازی داشتیم و اجازه ندادیم آنها از فرصت هایی که به دست آوردند به خوبی استفاده کنند."

سرمربی یونان این پیروزی را به همه بازیکنان و مردم یونان تقدیم کرد و گفت: "من به همه بازیکنان که برای این بازی تلاش کردند، این پیروزی را تبریک می گویم، این بازی بسیار سخت بود و آنها از همه توانشان استفاده کردند، حتی شاید هم بیشتر"

از سوی دیگر دیک ادووکات سرمربی تیم ملی روسیه، که قردادش با این تیم به پایان رسیده است و از فصل دیگر سرمربی گری تیم پی اس وی آیندهون را برعهده می گیرد، از عملکرد تیمش ابراز رضایت کرد و گفت: "خیلی خوب بازی کردیم، ما حمله کردیم و آنها فقط دفاع کردند. در نیمه دوم، بازی در مقابل تیمی مثل یونان سخت است. آنها در نیمه اول جلو افتادند و استاد این نوع بازی هستند که امروز در مقابل ما انجام دادند."

او نحوه بازی روسیه را در مقابل یونان فاقد جنگندگی لازم برای رسیدن به گل ارزیابی کرد و گفت: "در خط حمله ما فاقد جنگندگی و برندگی لازم بودیم تا به گل برسیم. وقتی تیم شما گلی دریافت می کند، شما ۴۵ دقیقه زمان دارید که آن گل را جبران کنید. این اتفاق امروز در تیم ما نیفتاد. ما سعی کردیم بازی را کنترل کنیم و سرنوشت بازی را عوض کنیم و توپ را ۴۴ دقیقه در کنترل داشتیم ولی باختیم."

از سوی دیگر ستاره این بازی جورجس کاراگونیس کاپیتان یونان و زننده گل پیروزی بخش این تیم در مقابل روسیه معتقد است که یونان با "قلب" و "روحش" در مقابل روسیه بازی کرد.

او گفت: "ما با قلب و روح که عنصرهای اصلی تیم ما هستند، بازی کردیم. ما چهره اصلی تیم مان را نشان دادیم. ما تنها برای یک نتیجه بازی کردیم و آن را به دست آوردیم. هواداران ما در این بازی بی نظیر بودند و ما توانستیم با این برد باعث شادی همه یونانی های سراسر جهان شویم."

یونان باید در مرحله بعدی جام ملت های اروپا با تیم اول گروه دوم در مرحله یک چهارم این رقابت ها دیدار کند.