جام‌ ملت‌های اروپا؛ رونالدو پرتغال را به نیمه‌نهایی رساند

کریستیانو رونالدو حق نشر عکس Reuters
Image caption کریستیانو رونالدو تاکنون سه گل در این تورنمنت به ثمر رسانده است

تیم ملی پرتغال با درخشش کاپیتان خود کریستیانو رونالدو جمهوری چک را برد و به مرحله نیمه‌پایانی راه یافت.

در نخستین مسابقه مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های ۲۰۱۲ اروپا، پنجشنبه شب دو تیم پرتغال و جمهوری چک با هم دیدار کردند که کریستیانو رونالدو با ضربه سر دروازه پتر چک را باز کرد و موجب صعود پرتغال و حذف جمهوری چک شد.

توپ ارسالی روی دروازه جمهوری چک در دقیقه ۷۹ با سرعت عمل و ضربه سر چکشی رونالدو، دور از دستان پتر چک عبور کرد و وارد دروازه شد.

رونالدو که بعد از دو بازی ضعیف، در بازی قبل تیمش ۲ گل به هلند زده بود، در این مسابقه هم حضوری چشمگیر داشت و بارها دروازه چک را تهدید کرد. او در دقیقه ۴۵ پاس پپه را با سینه مهار کرد و با حرکتی تکنیکی توپ را شوت کرد که به تیر عمودی برخورد کرد و به بیرون رفت.

حق نشر عکس Getty
Image caption لوئیس فیگو و اوزه بیو، اسطوره فوتبال پرتغال، در ورزشگاه شاهد پیروزی پرتغال مقابل جمهوری چک بودند

در آغاز نیمه دوم نیز رونالدو از روی یک ضربه ایستگاهی از فاصله دور با شوتی مهار نشدنی توپ را دوباره به تیرک عمودی دروازه زد.

علاوه بر رونالدو، نانی هم که یکی از بهترین بازیکنان پرتغال در این تورنمنت بوده، نمایش خوبی داشت و در حملات متعدد این تیم نقش بسزایی ایفا کرد.

توماس روزیتسکی، کاپیتان و بازیکن خلاق خط میانی جمهوری چک، غایب بزرگ این تیم در دو مسابقه اخیر بود. روزیتسکی که فصل موفقی را با باشگاه آرسنال انگلستان پشت سر گذاشته بود در بازی دوم جمهوری چک مقابل یونان مصدوم شد و از همراهی تیمش جا ماند.

مرحله یک چهارم نهایی جمعه شب با مسابقه آلمان و یونان از ساعت ۱۸:۴۵ به وقت گرینویچ (۲۳:۱۵ به وقت ایران) ادامه خواهد یافت. پرتغال در مرحله نیمه‌پایانی، چهارشنبه ۲۷ ژوئن، با برنده بازی اسپانیا و فرانسه روبرو خواهد شد که شنبه شب با هم رقابت خواهند کرد.

مطالب مرتبط