اسپانیا در ضربات پنالتی پرتغال را شکست داد و به فینال رسید

شادی بازیکنان اسپانیا حق نشر عکس Getty
Image caption شادی بازیکنان اسپانیا پس از پنالتی آخر

تیم فوتبال اسپانیا در بازی نیمه نهایی جام ملت های اروپا موفق شد تیم پرتغال را در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۲ شکست دهد و به فینال برسد.

نتیجه بازی در پایان وقت قانونی و وقت اضافه صفر بر صفر مساوی بود و کار به ضربات پنالتی رسید.

در حالی که بسیاری از ناظران منتظر پنالتی زدن رونالدو، ستاره تیم پرتغال بودند، تیم پرتغال با از دست دادن دو پنالتی از چهار پنالتی اول خود بازی را به اسپانیا واگذار کرد و نوبت به پنالتی پنجم این تیم که قرار بود رونالدو آن را بزند نرسید.

اسپانیا در فینال در مقابل برنده دیگر بازی مرحله نیمه نهایی قرار خواهد گرفت که فردا پنجشنبه ۲۸ ژوئن (۸ تیر) میان آلمان و ایتالیا برگزار می شود.

کاسیاس (دروازه بان-کاپیتان)، آلبا، سرجیو راموس، پیکه، آربلوا (خط دفاع)، ژاوی، بوسکتس، آلونسو (خط میانی)، سیلوا (راست)، اینیستا (راست) نگردو (نوک حمله) بازیکنانی بودند که در ابتدای بازی برای تیم اسپانیا به میدان رفتند، اما در نیمه دوم فابرگاس به جای نگردو، ناواس به جای سیلوا و پدرو به جای ژاوی در ترکیب این تیم جای گرفتند.

برای پرتغال هم در ابتدا اتریسیو (دروازه بان)، پریرا، پپه، آلوز،کوئنترائو (خط دفاع) ولوسو (هافبک دفاعی) میرلش، موتینیو (خط میانی) نانی (راست)، رونالدو (چپ-کاپیتان) آلمیدا (نوک حمله) به میدان آمدند، اما در نیمه دوم و وقت اضافه آلمیدا جای خود را به اولیورا داد، کوستودیو به جای ولوسو به تیم اضافه شد و میرلش هم جای خود را به ورلا داد.

برای اسپانیا فابرگاس، سرجیو راموس، پیکه و اینیستا در ضربات پنالتی گل زدند و پنالتی آلونسو را دروازه بان پرتغال دفع کرد.

اما برای پرتغال تنها ننی و پپه توانستند گل بزنند. پنالتی موتینیو را کاسیاس دفع کرد و آلوز هم توپ را به تیرک دروازه زد.

آمار این مسابقه را می توانید اینجا ببینید و گزارش لحظه به لحظه این بازی را می توانید اینجا بخوانید.

مطالب مرتبط