شاراپووا اولين قربانى هفته دوم ويمبلدون

ماریا شاراپووا حق نشر عکس AFP
Image caption حذف ماریا شاراپووا یکی دیگر از شگفتی های مسابقات ویمبلدون امسال بود.

ماريا شاراپووا نفر اول رده بندى جهانى زنان از روسيه اولين قربانى بزرگ هفته دوم مسابقات تنيس ويمبلدون بود. او كه بعد از پيروزى در رولان گاروس كه كلكسيون گران اسلم هايش را تكميل كرد و او را به صدر رده بندى برد بخت اول قهرمانى در ويمبلدون محسوب مى شد، در دو ست پياپى از سابين ليسيكى بازيكن جوان آلمانى شكست خورد.

ليسيكى كه يكى از خوش اخلاق ترين و خنده رو ترين بازيكنان تور زنان است در هر سه بارى كه قبلا با شاراپووا روبرو شده بود از جمله نيمه نهائى پارسال ويمبلدون و مرحله چهارم امسال جام آزاد استراليا، از او شكست خورده بود.

اما امروز نفر پانزدهم جهان از آلمان اما مقيم آمريكا تصميم نداشت كه براى بار چهارم به عنوان بازنده از زمين خارج شود. او از همان ابتدا با قدرت در مقابل شاراپووا كه او هم از هفت سالگى در آمريكا زندگى مى كند ايستاد و با ارائه قدرتى برتر او را شكست داد.

شكست شاراپوا در مرحله چهارم پس از حذف رافائل نادال نفر دوم مردان جهان از اسپانيا كه يكى از بزرگترين شگفتى هاى تاريخ ويمبلدون بود، شديدترين شوك ويمبلدون امسال بود.

او در گفتگويش با خبرنگاران پس از شكست در برابر ليسيكى اذعان كرد كه نتوانسته در طول مسابقه سطح بازى اش را به بالاترين حد برساند كه علت اصلى اش هم بازى اى بود كه ليسيكى ارائه داد.

ليسيكى هم گفت كه از همان لحظه اى كه پا به زمين شماره يك گذاشت اعتماد به نفس داشته و فكر مى كرده كه برنده از زمين بيرون خواهد آمد به همينجهت هرگز از اينكه روبروى نفر اول جهان ايستاده ترس به خود راه نداده.

بطور كلى دومين دوشنبه ويمبلدون كه آغاز هفته دوم تورنمنت است از نظر خيلي ها بهترين روز تورنمنت است. در اين روز مسابقات مرحله چهارم هم مردان و هم زنان برگزار مى شود، يعنى ١٦ مسابقه در سطح بسيار بالا ميان بهترين بازيكنان كه توانسته اند از هفته اول تورنمنت جان سالم به در ببرند.

به همين جهت هم در اين روز احتمال شكست نامداران تنيس بيشتر از روزهاى ديگر است. امسال نحسى دومين دوشنبه ويمبلدون دامن شاراپووا را گرفت.

مطالب مرتبط