اندی ماری برای چهارمین بار به نیمه نهایی ویمبلدون راه یافت

Image caption اندی ماری تا به حال چهار بار به مرحله نیمه نهایی ویمبلدون رسیده است

اندی ماری، تنیس باز بریتانیایی روز چهارشنبه ۶ ژوئیه در بازی نفس گیری در مرحله یک چهارم نهایی دیوید فرر، رقیب اسپانیایی خود را شکست داد و برای چهارمین بار به مرحله نیمه نهایی ویمبلدون راه یافت.

ماری در ظرف ۳ ساعت و ۵۲ دقیقه موفق شد رقیب قدرتمند خود را در زمین مرکزی ویمبلدون ۳ بر یک شکست دهد.

او حال باید برای رقابت در مرحله نیمه نهایی روز جمعه در مقابل رقیب فرانسوی اش، جو ویلفرید سونگا، خود را آماده کند.

در مسابقه دیگر نیمه نهایی، راجر فدرر، قهرمان شش دوره از مسابقات ویمبلدون مقابل نوواک جوکوویچ، مدافع عنوان قهرمانی قرار می گیرد.

اندی ماری در گفتگویی با بخش ورزشی بی بی سی گفت: "در سال های اخیر به طور متوسط خوب عمل کرده ام اما از این مسئله راضی نیستم. دلم می خواهد پیشرفت کنم."

وی در ادامه گفت: "همه به من می گفتند که رقابت های سختی را در پیش خواهم داشت و به سختی می توانم به مراحل بالاتر برسم اما من توانستم این کار را انجام دهم ... من رقبای قدری را شکست دادم."

از سال ۱۹۳۶ که فرد پری مقام اول را در بازی های ویمبلدون و گرن اسلم اوپن آمریکا کسب کرد، در بخش مردان ویمبلدون، هیچ بریتانیایی نتوانسته قهرمان این مسابقات شود.

ماری در طی دو سال گذشته، در مرحله نیمه نهایی مقابل رافائل نادال شکست خورد و نتوانست به فینال این رقابت ها راه یابد.

حق نشر عکس BBC World Service
Image caption ماری اصرار داشت که غیبت نادال، چهار رقابت باقیمانده را برای وی آسان نکرده است

اما رافائل نادال نفر دوم جهان، دو بار قهرمان ویمبلدون و بخت دوم قهرمانی امسال در شکستی باورنکردنی، تنها در مرحله دوم تورنمنت مغلوب لوکاس روسول نفر صدم رده بندی جهانی از جمهوری چک شد.

با این حال ماری اصرار داشت که غیبت نادال، چهار رقابت باقیمانده را برای وی آسان نکرده است.

او در این باره گفت: "تنها به دلیل آنکه چند بار به او (نادال) باخته ام دلیل نمی شود که نخواهم هیچگاه در مقابل او بازی کنم. در رقابت با او مشکلی ندارم."

وی در ادامه گفت: "من در گذشته در گران اسلم های دیگر در مقابل او رقابت کرده ام. مسلما بازی با او چالش انگیز است و چند باری که باهم مسابقه داده ایم، بازی بسیار خوبی ارائه داده است."

وی که در رده بندی جهانی در مقام چهارم قرار دارد، در بازی شب گذشته با سخت ترین آزمون در طول دو هفته اخیر مواجه شد و با آنکه در آغاز بازی خوبی ارائه نداد، آرامش خود را حفظ کرد و در ادامه رقیب خود را به طرز شگفت انگیزی مغلوب کرد.

وی در بخشی دیگر از گفتگویی که با بخش ورزشی بی بی سی کرده، گفت: " فرر بازیکن قدرتمندی است و گاهی اوقات آنطور که استحقاق دارد، از وی قدردانی نمی شود. من او را مدت زیادی است که می شناسم و او به طرزی باورنکردنی سخت کوش است."

اما این بار تلاشی به مراتب بیشتر از "سخت کوشی" لازم بود تا ماری را شکست دهد. حتی تعویقی که در مسابقه به خاطر ریزش باران ایجاد شد مانع از شکست فرر نشد.

جمعیت همواره ماری را در طول مسابقه تشویق می کرد و او هم هیچگاه تا این حد به تشویق آنها نیازمند نبود. به خصوص بعد از ست اول.

وی درباره مسابقه نیمه نهایی فردا (جمعه ۸ ژوئیه) در مقابل ویلفرد سونگا از فرانسه گفت که از شرایط خوبی برخوردار است اما در عین حال اذعان داشت که بارها به این مرحله رسیده است و این بار می خواهد "به مرحله بالاتری" برسد.

تنها باری که سونگا، ماری را شکست داده، در رقابت های آزاد ۲۰۰۸ استرالیا بود اما این بازیکن فرانسوی همچنان خوشبینانه به نتیجه بازی فردا می اندیشد.

سونگا در این باره گفت: "اندی واقعا چابک است. همیشه توپ را تحت تسلط خود قرار می دهد، پس برای من رقابت بسیار دشواری است. اما من یک بار او را شکست داده ام پس هنوز شانس دارم. ممکن است شانسم کمتر از او باشد اما هرچه باشد سعی می کنم از این شانس استفاده کنم."

مطالب مرتبط