مارى طلسم را شكست

حق نشر عکس Getty
Image caption مارى در فينال بار ديگر با فدرر كه شش بار قهرمان ويمبلدون شده روبرو مى شود

اندى مارى نفر اول تنيس بريتانيا در چهارمين تلاش خود در نيمه نهائى ويمبلدون توانست طلسم پيروزى را بشكند و اولين بريتانيايى باشد كه پس از ٧٤ سال به فينال اين تورنمنت معتبر جهان راه پيدا مى كند.

مارى نفر چهارم رده بندى جهانى در نيمه نهايى توانست جو ويلفريد سونگا نفر پنجم جهان از فرانسه را كه به خاطر لبخندهايش خوشحال ترين بازيكن تور مردان لقب گرفته در چهار ست شكست دهد.

سونگا در دو ست اول بازى راحت به نظر نمى آمد و تحركش در زمين محدود بود گوئى از چيزى رنج مى برد. ظاهرا پشت دردى كه در مرحله يك هشتم نهائى در برابر ماردى فيش آمريكايى گريبانش را گرفته بود بار ديگر بازگشته بود.

البته مارى هم در دو ست اول با قدرت و بدون نقص بازى مى كرد. او نه تنها با قدرت تمام سرو مى كرد كه با سهولت سرويس هاى سونگا را باز مى گرداند و بهمين جهت دو ست اول را با نتيجه شش بر سه و شش بر چهار از سونگا برد.

سونگا در اواخر ست دوم خواستار كمك پزشكى شد و پس از پايان ست دقايقى در خارج از زمين و دور از چشم مردم و دوربين هاى تلويزيون تحت درمان قرار گرفت.

قهرمان فرانسوى پس از بازگشت سرحال تر به نظر مى آمد و در ست چهارم اولين سرويس گيم مارى را از او برد. در گيم پنجم كه سونگا پر اشتباه بود مارى فرصت هاى زيادى براى جبران داشت اما نتوانست از فرصت هايش استفاده كند و سونگا ست سوم را با نتيجه شش بر سه برد.

در ست چهارم با اينكه به نظر مى آمد سونگا بهتر از مارى بازى مى كند، اين مارى بود كه در گيم چهارم سرويس گيم سونگا را برد و پيش افتاد اما بلافاصله در گيم بعد بازيكن فرانسوى تلافى كرد و سرويس گيم مارى را از او برد.

اما مارى در گيم دوازدهم مجددا سرويس گيم سونگا را شكست و ست را با نتيجه هفت بر پنج از آن خود كرد و راهى فينال شد.

سونگا سال پيش در يك چهارم نهايى در برابر راجر فدرر پس از اينكه دو ست باخت بازگشت و مسابقه را در پنج ست برد اما امسال نتوانست بيش از يك ست از قهرمان بريتانيا ببرد و ناكام ماند.

اين چهارمين بارى است كه مارى به فينال يك گران اسلم مى رسد. در سه بار قبل، دو بار در استراليا و يك بار در آمريكا، او در فينال شكست خورد كه دو بارش در برابر فدرر بود.

مارى در فينال بار ديگر با فدرر كه شش بار قهرمان ويمبلدون شده روبرو مى شود. بايد ديد كه او مى تواند پس از ٧٦ سال بريتانيا را صاحب يك قهرمان گران اسلم كند يا نه.

مطالب مرتبط