فهرست کاروان المپیک ایران اعلام شد

حق نشر عکس PA
Image caption دهکده المپیک، محل اقامت ورزشکاران

بهرام افشارزاده، دبیرکل کمیته ملی المپیک فهرست نهایی کاروان اعزامی ایران به بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن را منتشر کرد.

آقای افشارزاده درباره تاخیری که در انتشار فهرست رخ داد گفت: "ما باید تا آخرین زمان ممکن نسبت به دغدغه فدراسیون‌های اعزامی و کادر فنی تیم‌های ملی حساسیت نشان می دادیم تا ترکیب نهایی و مورد وثوق آنان انتخاب و اعلام شود همین موضوع باعث شد تا پایان زمان اداری روز پنج‌شنبه لیست نهایی کاروان اعزامی را جمع بندی کرده و در اختیار عموم قرار دهیم."

این فهرست پس از آن منتشر می شود که بعضی از رسانه ها فهرست های متعددی را منتشر کرده بود که به گفته آقای افشارزاده هیچکدام مورد تایید کمیته ملی المپیک نبودند.

دبیر کل کمیته ملی المپیک ضمن تاکید بر این موضوع گفت: " لیست منتشر شده از سوی روابط عمومی کمیته ملی المپیک لیست نهایی ما است".

شایان ذکر است كه نام نادر منوچهری مقدم و ساره اسدی به عنوان المپيكی های تيروكمان در این فهرست به چشم می خورد.

این دو ورزشکار جایگزین ميلاد وزيری و زهرا دهقان شدند که پس از نوشتن نامه ای به سرپرست فدراسیون تیر و کمان در اعتراض به برکناری مربیان، از تیم ملی کنار گذاشته شدند.

این در حالیست که نادر منوچهری مقدم در گفتگو با رسانه های ایران خبر از انصراف خود داده بود.

وی درباره علت انصرافش گفته بود که به نظر او میلاد وزیری برای رقابت در مسابقات المپیک آماده تر از وی است.

اما سرپرست فدراسیون تیر و کمان انصراف نادر منوچهری از تیم ملی را رد کرد و در نتیجه نام او اکنون در فهرست نهایی اعزامیان المپیک مشاهده می شود.

بر اساس فهرستی منتشر شده کاروان اعزامی المپیک شامل ۱۲۲ نفر است که در میان آنان اسامی پزشکان، مربیان، سرمربیان و روسای باشگاه های ورزشی نیز مشاهده می شود.

ورزشکاران اعزامی قرار است در ۱۵ رشته رقابت کنند که عبارتند از: وزنه برداری، روئینگ، قایقرانی، تیراندازی با کمان، جودو، دوچرخه سواری، شمشیر بازی، تنیس روی میز، بوکس، شنا، دو و میدانی، کشتی آزاد، کشتی فرنگی، تکواندو، تیراندازی.

مطالب مرتبط