رئیس کمیته ملی المپیک لیبی ربوده شد

پلیس لیبی حق نشر عکس Reuters
Image caption دولت موقت لیبی در بخش هایی از این کشور با مشکلات فراوانی برای کنترل گروه های مسلح مواجه بودند.

رئیس کمیته ملی المپیک لیبی "نبیل العالم" در طرابلس ربوده شده است.

شاهدان عینی گزارش داده اند، آقای العالم به همراه یکی از همکارانش در داخل اتومبیل خود بوده، که دو موتور سوار مسلح با متوقف کردن ماشین او را به زور از ماشین پیاده می کنند.

اما سخنگوی کمیته ملی المپیک لیبی به تلویزیون لیبی گفته است، فرد رباینده خود را ارتشی معرفی کرده و محترمانه از آقای العام خواسته که به همراه آنها برود.

هنوز از هویت ربایندگان آقای العالم و محل اختفای آنها اطلاعاتی در درست نیست.

فتحی تاربل، وزیر ورزش و جوانان لیبی با محکوم کردن ربودن رئیس کمیته المپیک گفته است:" این کار ضد انقلاب لیبی است و باعث بازگشت فرهنگ دوران قذافی می شود. من فکر نمی کنم آقای العالم با کسی مشکلی داشته است."

پس از سقوط حکومت معمر قذافی در سال گذشته، دولت موقت لیبی تلاش کرده تا گروه های مسلح را تحت کنترل خود در آورد.

پس از پیروزی انقلابیون، گروهی از مخالفان مسلح از زمین گذاشتن سلاح خود سر باز زدند و در برخی موارد قانون را به شیوه ای که خود می خواهند اجرا کردند. آنها مردم عادی را به اسارت گرفته و زندان های موقت در برخی نقاط کشور راه انداختند.

ماه گذشته دو روزنامه نگار لیبیایی در نزدیکی بن ولید، یکی از آخرین پایگاه های معمر القذافی ربوده شدند و هنوز نیروهای شبه نظامی در شهر زنتان، سیف الاسلام قذافی، پسر رهبر برکنار شده لیبی را در اختیار خود دارند. او از سوی دادگاه بین المللی جرائم جنگی تحت پیگرد است.