مربی بدنسازی تیم فوتبال ایران به النصر امارات پیوست

کارلوس کی روش و میک درموت حق نشر عکس mehr
Image caption میک مک درموت پس از پانزده ماه کار در کنار کارلوس کی‌روش به النصر امارات پیوست.

میک مک درموت مربی بدنساز ایرلندی تیم ملی ایران، از تیم ملی ایران کناره گیری کرد و به تیم النصر امارات پیوست. او از فصل آینده به عنوان دستیار والتر زنگا در این تیم مشغول به کار خواهد شد.

مربی پیشین تیم ملی ایران که به همره کارلوس کی روش و سایر اعضای خارجی تیم ملی ایران در مرخصی به سر می برد، با ارسال ایمیلی به علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال از تیم ملی ایران کناره گیری کرد.

او در گفتگویی با سایت نشنال امارات به روشنی علت جدایی اش از تیم ملی ایران را نگفته است، آن طور که از صحبت های درموت بر می آید، پذیرفتن پیشنهاد سرمربی النصر دلایل زیادی داشته است.

او گفته است:"من برای استراحت کوتاهی به دبی آمدم و نه برای پیدا کردن کار جدید. در این مدت من با والتر زنگا حرف زدم، او گفت که در نظر دارد تغییراتی در کادر فنی تیم اش بوجود بیاورد و پیشنهادی برای کار داد که من پذیرفتم. ولی دلایل زیادی باعث شد که من تصمیم به جدایی از تیم ملی ایران بگیرم"

اما آن طور که خودش گفته، یکی از دلایل اصلی جدایی این مربی ایرلندی دوری او از خانواده اش بوده است، خانواده درموت پس از پیوستن او به تیم ملی ایران در العین امارات سکونت دارند و او برای دیدن خانواده اش با مشکلات مختلفی برای رفت و برگشت مواجه بود.

درموت پس از حضور ۱۵ ماهه در تهران، ترجیح داد به فوتبال امارات و شهر دبی باز گردد، او درباره مدت حضورش در ایران ابراز رضایت کرده. ولی ظاهرا مسایل سیاست خارجی ایران و تاثیر آن بر فوتبال هم یکی از دلایل ترک تیم ملی ایران بوده است، او گفته است:"زندگی در تهران می تواند با مشکلاتی همراه باشد، ولی در کل باید بگویم که تجربه ای عالی برایم بود. من برای بازیکنان ایرانی نارحتم برای اینکه آنها بازیکنان خوبی هستند ولی به دلیل نگاهی که نسبت به ایران وجود دارد، برای آنها مشکل است تا بازی دوستانه تدارک ببینند، علت آن هم این است که هیچ کشوری دوست ندارد که با ایران بازی کند. خیلی سخت می شود که کشوری را برای بازی درایران متقاعد کرد."

این مربی بدنساز سابقه شش ماهه کار با والتر زنگا را در العین در کارنامه خود دارد، او در گفتگویش با این وب سایت اماراتی با ستایش از عملکرد زنگا، او را مربی "جدی"، "منظم" و "رقابتی" توصیف کرده است. النصر فصل گذشته نایب قهرمان لیگ امارات و در پشت سر العین قرار گرفت با به خدمت گرفتن مربی بدنساز تیم ملی ایران سعی دارد نتیجه بهتری را در فصل آینده کسب کند.