روسای برکنار شده فدراسیون‌ها در المپیک حضور خواهند داشت

بهرام افشارزاده، رئیس کمیته ملی المپیک حق نشر عکس NOCIRIRAN
Image caption آقای افشار زاده علت همراهی روسای برکنار شده را درخواست رئیس جمهور عنوان کرد.

روسای برکنار شده فدراسیون های قایقرانی و تیرو کمان و تیراندازان المپیکی با موافقت وزیر ورزش در المپیک لندن حضور خواهند داشت.

بهرام افشار زاده دبیر کل کمیته ملی المپیک ایران علت همراهی احمد دنیا مالی و کریم صفایی با تیم های المپیک ایران را دستور رئیس جمهور ایران و موافقت وزیر ورزش عنوان کرده است.

او گفته است:" این دوستان به عنوان سرپرست موقت به سمت قبلی خود بازنگشته اند و تنها به عنوان همراه به لندن اعزام می شوند."

دبیرکل کمیته ملی المپیک بازگشت دو سهمیه المپیکی تیر و کمان را تصمیم وزیر ورزش دانست و آن را "به یاد ماندنی" توصیف کرد.

آقای افشار زاده دلیل درباره بازگشت، زهرا دهقان و میلاد وزیری دو سهمیه ایران در رشته تیر و کمان در المپیک گفته است:" درنشستی كه با رییس كمیته ملی المپیك داشتم مقرر شد، این دو كماندار تمرینات ویژه خود را برای حضور در المپیك ادامه دهند."

دو هفته پیش میلاد وزیری و زهرا دهقان، دو ملی پوش المپیکی رشته تیر و کمان ایران، اردوی تیم ملی را در اعتراض به تغییر مربیان ترک کردند و سرپرست فدارسیون تیر و کمان در واکنش به این رفتار این دو تیر انداز دیگر را جایگزین آنها کرده بود.

هزینه های برکناری های یک شبه

پس از برکناری ناگهانی روسای چهار فدارسیون قایقرانی، دوچرخه سواری، تیر و کمان و شنا توسط وزیر ورزش، فدراسیون های جهانی کانو و تیر و کمان در نامه هایی علت برکناری این افراد را جویا شدند. کمیته بین المللی المپیک نیز در نامه ای اعلام کرده بود که از پاسخ های کمیته ملی المپیک ایران قانع نشده و احتمال تعلیق این فدراسیون ها را مطرح کرده بود. در هر دو این نامه تاکید شده بود که اگر روسای برکنار به سر کار خود باز نگردند، این دو رشته ورزشی تعلیق خواهند شد.

این نامه ها باعث شد، وزیر ورزش راهی مجلس شود و کمیسیون ورزش مجلس با توجه به نزدیکی المپیک، بررسی بیشتر موضوع نامه ها و بحث تعلیق را به پس از این رویداد ورزشی موکول کرد.

به گفته برخی محافل ورزشی در ایران، پس از تهدید فدراسیون های بین المللی، وزیر ورزش دیدارهایی با روسای برکنار شده برای حل این مشکل داشت. گفتگوهایی که به نظر می رسد با دستور رئیس جمهور برای حضور این افراد در المپیک، به نتیجه رسیده باشد.

مطالب مرتبط