پخش زنده دیدار پرسپولیس و صنعت نفت آبادان از تلویزیون دولتی ایران

حق نشر عکس BBC World Service

دیدار پرسپولیس و صنعت نفت آبادان به طور زنده از تلویزیون دولتی ایران پخش شد. این در حالی است که فدراسیون فوتبال ایران روز گذشته تاکید کرد که به تلویزیون دولتی اجازه نمی دهد از مسابقات فوتبال فیلمبرداری کند.

پخش زنده این مسابقه پس از آن صورت می گیرد که مسئولین ورزشی در آبادان خبر از اجازه ورود دوربین های صدا و سیما به ورزشگاه تختی این شهر دادند.

این خبر یک روز پس از آن منتشر شد که فدراسیون فوتبال ایران تاکید کرد که به تلویزیون دولتی اجازه نمی دهد از مسابقات فوتبال فیلمبرداری کند.

طبق گزارش ها، در پی اختلاف فدراسیون فوتبال و صدا و سیما بر سر حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال، سید محمد هادی آیت اللهی نایب رئیس این فدراسیون در نامه ای نوشته بود که ورود دوربینهای صدا و سیما به ورزشگاه های فوتبال تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

اما امروز پنجشنبه ۲۹ تیر، خادم علی تحذیبی، رییس اداره ورزش و جوانان آبادان در گفتگویی با ایرنا، خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: "دوربین های صدا و سیما وارد ورزشگاه آبادان شدند و این بازی پخش زنده خواهد شد".

آقای تحذیبی افزود: "پس از آنکه صبح امروز از ورود دوربین ها به ورزشگاه آبادان جلوگیری شد، مسئولان شورای تامین شهر برای پخش مستقیم با غلامرضا بهروان، سرپرست سازمان لیگ برتر فوتبال وارد مذاکره شدند".

وی ادامه داد: "خوشبختانه پس از مذاکرات مسئولان شورای تامین با آقای بهروان دوربین ها توانستند وارد ورزشگاه شوند و این بازی پخش مستقیم خواهد شد".

دیدار پرسپولیس و صنعت نفت آبادان امشب از ساعت ۲۰:۴۵ دقیقه به وقت محلی در آبادان آغاز شد.

این نخستین هفته از برگزاری مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران است.

مطالب مرتبط