سردرگمی علاقمندان به تیراندازی با کمان

رتبه‌بندی مسابقات تیراندازی با کمان المپیک لندن حق نشر عکس Getty
Image caption تیر اندازان با کمان برای مرحله رده‌بندی در جایگاه تیراندازی قرار می‌گیرند

علاقمندان رشته تیراندازی با کمان، که برای تماشای اولین روز برگزاری مسابقات این رشته به ورزشگاه کریکت لردز در لندن رفته بودند، نتوانستند از نزدیک رقابت‌های رده‌بندی این رشته تماشا کنند.

به گزارش سونالی شاه، خبرنگار بی‌بی‌سی در محل برگزاری مسابقات تیر اندازی با کمان، به علاقمندان این رشته که برای تماشای روز اول مسابقات رفته بودند اجازه ورود به ورزشگاه داده نشد.

وب‌سایت رسمی المپیک ۲۰۱۲ لندن روز اول مسابقات تیراندازی را "بدون‌بلیت" اعلام کرده بود. این در حالیست که همیشه این مسابقات بدون تماشاچی و "پشت درهای بسته" برگزار می‌شود.

درج واژه "بدون بلیت" در مقابل مسابقات تیراندازی با کمان دوستداران این رشته ورزشی را دچار سوء تفاهم و سردرگمی کرد.

این علاقمندان با تصور اینکه تماشای رقابت‌های امروز رایگان خواهد بود به محل برگزاری آن رفته بودند. در حالی که منظور وب‌سایت رسمی المپیک این بوده که برای مسابقات امروز بلیت فروخته نخواهد شد و تنها کسانی که اجازه ویژه دارند می توانند وارد ورزشگاه شوند.

یک گردشگر آمریکایی که برای تماشای مسابقات امروز به ورزشگاه لردز رفته بود، به تلویزیون بی‌بی‌سی گفت که مودبانه به آنها اعلام شده که اجازه ورود به ورزشگاه را نخواهند داشت.

مرحله اصلی مسابقات تیراندازی باکمان فردا، شنبه ۷ مرداد (۲۸ ژوئیه)، برگزار خواهد شد.

از ایران هم دو ورزشکار در این رقابت‌ها حضور دارند.

میلاد وزیری، که در رتبه شانزدهم رده‌بندی جهانی است، و زهرا دهقان نفر هشتادم رده‌بندی زنان جهان، دو نماینده ایران در رقابت‌های تیراندازی با کمان المپیک لندن هستند.