الهه احمدی در فینال مسابقات تفنگ بادی ششم شد

حق نشر عکس AFP
Image caption امروز اولین روز رقابت‌های المپیک ۲۰۱۲ پس از مراسم افتتاحیه رسمی است

الهه احمدی در فینال مسابقات تفنگ بادی با کسب ۴۹۹ امتیاز به مقام ششم رسید.

در مسابقات امروز شنبه، ۲۸ ژوئیه (هفتم مرداد) که اولین روز رقابت‌ها پس از مراسم افتتاحیه رسمی المپیک ۲۰۱۲ لندن به شمار می‌رود، ۹ ورزشکار ایرانی و ۳ ورزشکار تاجیک حضور دارند.

الهه احمدی با کسب ۳۹۷ امتیاز به مرحله پایانی این رقابت ها راه یافت و در مرحله پایانی و با کسب ۴۹۹ امتیاز در ده مرحله، پس از نمایندگانی از چین، لهستان،چک و آمریکا در رتبه ششم ایستاد. مه‌لقا جام‌بزرگ دیگر نماینده ایران در این رشته هم از بین ۵۴ شرکت کننده به مقام چهل و سوم رسید. ایران سه نماینده در رشته تفنگ بادی در المپیک دارد.

ابراهیم برخورداری دیگر نماینده ایران در این رشته از ساعت ۱۲ به وقت لندن رقابت خود را آغاز می کند.

ندا شهسواری تنها نماینده زن ایران در تنیس روی میز از حریف نیجریه ای خود سه بر دو شکست خورد و حذف شد، نوشاد عالمیان نماینده ایران در تنیس روی میز در مسابقات تنیس روی میز مردان، در دور مقدماتی استراحت داشت، ولی در دور اول مسابقات، در ساعت هفت شب به وقت لندن با رقیب استرالیایی خود مسابقه خواهد داد.

در حال حاضر علیرضا حقی، مهدی سهرابی و امیر زرگری، ورزشکاران ایرانی، در حال دوچرخه سواری جاده ای هستند. محسن شادی نقده و سولماز عباسی در رشته کانوئینگ در مسابقات امروز حضور خواهند داشت.

افزون بر رقابت‌هایی که ورزشکاران ایرانی و تاجیکستانی در آنها شرکت دارند، امروز مسابقات بدمینتون، بسکتبال زنان، والیبال ساحلی، تنیس و والیبال زنان نیز برگزار می‌شود.

سرگئی باباکف در رشته تیراندازی، و انور یوسف و صابرجان نظرف در رشته بوکس نمایندگان تاجیکستان در رقابت‎های امروز هستند.

برای دنبال کردن آخرین خبرها و تحولات مربوط به المپیک ۲۰۱۲ لندن و نیز نتایج نهایی این رقابت‌ها می‌توانید صفحه گزارش لحظه به لحظه سایت فارسی بی‌بی‌سی را دنبال کنید.

این صفحه با آغاز رقابت‌ها به طور دائم به روز خواهد شد.