نوشاد عالمیان، بازنده پیروز

نوشاد عالمیان حق نشر عکس AP
Image caption نوشاد عالمیان با شکست در برابر نفر اول اروپا از را یافتن به مرحله بعدی مسابقات تنیس روی میز باز ماند.

نوشاد عالمیان در دور سوم بازی های تنیس روی میز المپیک با شکست در مقابل تیمو بول آلمانی از دور مسابقات حذف شد.

این ورزشکار ایرانی که در دور اول و دوم بازی ها، ورزشکارانی از کشور های استرالیا و هنگ کنگ را شکست داده بود در مقابل حریف آلمانی خود در چهار گیم پی در پی مغلوب شد.

نوشاد عالمیان گیم اول را خوب شروع کرد و دو امتیاز نخستین را از آن خود کرد اما در ادامه تیمو بول از او جلو افتاد و گیم اول با نتیجه نزدیک ۱۱ بر ۸ به سود رقیب آلمانی به پایان رسید.

در گیم دوم تیمو بول بهتر از گیم اول عمل کرد و نتیجه ۱۱ بر ۵ به سود او پایان رسید. در گیم سوم نوشاد بهترین بازی خودش را ارائه داد و ۱۰ بر ۶ جلو افتاد اما کم تجربگی او در مقابل تجربه حریف ۳۱ ساله اش منجر به از دست دادن هر چهار امتیاز شد و او در نهایت ۱۰ بر ۱۲ این گیم را هم واگذار کرد.

در چهارمین گیم بازی این تیمو بول بود که ۱۰ بر ۶ جلو افتاد و هر چهار امتیاز را از دست داد تا در امتیاز ۱۰ بر ۱۰ با نوشاد برابر شود ولی نوشاد نتوانست از این فرصت استفاده کند و در نهایت این گیم را هم ۱۰ بر ۱۲ از دست داد و شکست خورد.

در این بازی تعداد تماشاگران ایرانی حاضر در سالن به نسبت تماشاگران آلمانی بسیار کمتر بود و تیمو بول از پیشتیبانی بهتری برخوردار بود.

نوشاد عالمیان پس از بازی در گفتگویی علت باخت اش در مقابل حریف آلمانی را کم تجربگی دانست، او گفته است: «این پایان تجربه المپیکی من بود. من در این بازی ها اعتماد به نفس خوبی پیدا کردم و برایم تجربه بزرگی بود. در این بازی فرق کلاس حریف با حریف های قبلی کاملا معلوم بود و من وقتی که جلو بودم نتوانستم بازی را کنترل کنم».

عالمیان در ادامه گفت: «حریف از ابتدا من را تحت فشار گذاشت. این بازیکن پانزده یا بیست سال تجربه در بازی های جهانی دارد و این سومین المپیکی است که او در آن بازی می کند. من از هم اکنون به فکر المپیک بعدی هستم».

مسولان فدراسیون پینگ پنگ ایران نیز از بازی نوشاد عالمیان در این دوره از مسابقات المپیک ابراز رضایت کردند. در تاریخ تنیس روی میز ایران، این اولین باری است که ورزشکاری در این رشته تا مرحله یک شانزدهم نهایی المپیک پیش می رود.

مطالب مرتبط