برتری بزرگان تنیس در مسابقات دور سوم المپیک

راجر فدرر حق نشر عکس Getty
Image caption فدرر در دو ست پی در پی دنیس استومین ازبک را شکست داد.

امروز در ادامه رقابت های تنیس المپیک، و در دور سوم این بازی ها "روجر فدرر" سوئیسی در دو ست پی در پی، رقیب سخت کوش خود، "دنیس استومین" ازبک را پشت سر گذاشت.

فدرر ست اول را در حالی ۷ بر ۵ به سود خود به پایان برد که استومین تا آخرین لحظات این ست پا به پای فدرر پیش رفت و در حالی که نتیجه ست اول ۵ بر ۵ مساوی بود، شانس این را داشت که سرویس گیم فدرر را از او ببرد اما فدرر هر دو امتیاز عقب افتاده را جبران کرد و در نهایت ست اول را به سود خود تمام کرد. استومین در ست دوم ضعیفتر از ست اول ظاهر شد و فدرر این ست را ۶ بر ۳ برد و به دور بعد راه یافت.

"نواک جوکوویچ" هم در برابر "لیتون هیوئت" استرالیایی روز سختی داشت. او ست اول را ۶ بر ۴ به رقیب کارکشته خود واگذار کرد و فقط در انتهای ست دوم بود که توانست برتری خود را به حریف ۳۱ ساله اش دیکته کند. جوکوویچ این ست را با نتیجه ۷ بر ۵ برد و در ست سوم با نتیجه ۶ بر ۱ پیروز شد تا اوهم به مرحله بعدی برود.

در دیگر بازی امروز "جو ویلفرد سونگا" تنیسور فرانسوی و نفر پنجم جهان بدون آنکه نیازی به تکرار ماراتون شب گذشته داشته باشد در دو ست پی در پی و با نتیجه ۷ بر ۶ و ۶ بر ۴ از سد "فلچیانو لوپز" اسپانیایی گذشت.

جو ویلفرد سونگا شب گذشته در بازی های تنیس رکورد شکنی کرد. او رکورد طولانی ترین ست با ۴۸ گیم و طولانی ترین بازی تاریخ المپیک با ۳ ساعت و ۵۶ دقیقه را از آن خودش کرد. رقیب او در آن بازی "میلوش رائونیک" تنیسور ۲۱ ساله کانادایی بود. سونگا در دور بعدی به مصاف نواک جوکوویچ می رود.

امروز در بازی های انفرادی زنان هم "سورنا ویلیامز" موفق شد که در یک بازی برتر رقیب روس خود "ورا زوناروا" را با نتایج ۶ بر ۱ و ۶ بر ۰ شکست دهد و به همراه "کیم کلایستر" و "ماریا کیرلینکو" که امروز در برابر رقیبانشان پیروز شدند به دور بعد راه یابد.