تعلیق داور مسابقه مشت زن ايرانی

حق نشر عکس Getty
Image caption داور علی مظاهری، مشت زن ایرانی به مدت ۵ روز حق داوری را از دست داد

انجمن بین المللی مشت‌زنی آماتور (AIBA)، فرانک شارماخ، داور آلمانی المپیک را معلق کرد.

فرانک شارماخ به دلیل سلب صلاحیت علی مظاهری، مشت زن ایرانی به مدت ۵ روز حق داوری را از دست داد.

سی کی وو، مدیر انجمن بین المللی مشت‌زنی می گوید: "واقعا متاسفم که ما باید این تصمیم را می گرفتیم. اما نگرانی اصلی ما همیشه امانت داری و داوری منصفانه نسبت به ورزشکارانمان است."

او گفت: "من همه قدم‌های لازم را در این زمینه خواهم برداشت."

روز چهارشنبه علی مظاهری مشت زن وزن ۹۱ کیلوگرم ایرانی در مقابل خوزه لاردوت گومز، حریف ۲۲ ساله کوبایی اش سه اخطاره شد و از دور بازی ها کنار رفت.

او راند اول را از حریف کوبایی اش ۶ بر ۴ برده بود اما در راند دوم و در فاصله زمانی کمتر از یک دقیقه سه اخطار دریافت کرد و بازنده اعلام شد.

آقای مظاهری در اعتراض به تصمیم داور مبنی بر سه اخطاره کردن او، حاضر نشد که به وسط رینگ برود و اجازه دهد که داور دست رقیبش را به عنوان برنده بالا ببرد.

او بعد از دریافت اخطار سوم به سمت مربیان کوبا رفت با آنها دست داد و از رینگ بیرون رفت.

علی مظاهری بعد از بازی به خبرنگاران خارجی گفت که او می توانسته در بازی ها المپیک مدال برنز گیرد اما نتیجه مسابقه از قبل تعیین شده بوده است.

انجمن بین‌المللی مشت‌زنی آماتور همچنین اعلام کرد که ایشانقلی مرادنیازوف داور ترکمنستانی هم از بازی‌های المپیک لندن اخراج شده است.

مرادنیازوف که داور مسابقه میان محمد عبدالحمیدوف از جمهوری آذربایجان و ساتوشی شیمیزو از ژاپن بود با وجود شش بار ناک‌دان شدن مشت‌زن آذربایجانی در راند آخر او را برنده مسابقه اعلام کرده بود. این نتیجه پس از شکایت شیمیزو به نفع او تغییر کرد.

.

مطالب مرتبط