ویلیامز و ماری در نیمه نهائی

Image caption اندی ماری امید بریتانیا موفق شد با غلبه بر نیکلاس آلماگروی اسپانیایی به نیمه نهایی این مسابقات راه پیدا کند

مسابقات تنیس المپیک لندن به مرحله نیم‌نهائی رسید و مدعیان اصلی کسب مدال مشخص شدند.

در قسمت مردان اندی ماری امید بریتانیا موفق شد با غلبه بر نیکلاس آلماگروی اسپانیایی به نیمه نهایی این مسابقات راه پیدا کند و فاصله خود با کسب مدال را به یک مسابقه برساند. ماری در این بازی در دو ست پی در پی وبا نتایج ۶ بر ۴ و ۶ بر ۱ بازی را از آلماگرو برد.

همچنین، نواک جوکوویچ نفر دوم تنیس مردان جهان از صربستان و قهرمان پنج گران اسلم در مقابل جو ویلفرد سونگای فرانسوی پیروز شد. جوکوویچ ست اول را با قدرت آغاز کرد و خیلی زود ۳ بر صفر از رقیبش پیش افتاد. در ادامه ست اول سونگا که نسبت به دو بازی روزهای گذشته اش کم انگیزه تر به نظر می رسید برای بازگشت به بازی تلاش لازم را انجام نداد و ست اول ۶ بر ۱ به سود جووکوویچ به پایان رسید.

در ابتدای ست دوم شرایط بازی به نفع سونگا ورق خورد و این بازیکن فرانسوی بود که توانست سرویس گیم جوکوویچ را ببرد و ۳ بر صفر جلو بیفتد. اما جوکوویچ از گیم چهارم دوباره کنترل بازی را به دست گرفت و بعد از جبران گیم عقب افتاده، گیم یازدهم بازی را هم از سونگا گرفت و سپس با امتیاز ۷ بر ۵ به پیروزی رسید. جوکوویچ در نیمه نهایی این بازی ها به دیدار اندی ماری می رود.

در دیگر سوی رقابت ها راجر فدرر سوئیسی در یک بازی سخت توانست رقیب با انگیزه آمریکایی اش، جان ایزنر را در دو ست شکست دهد. ست اول بازی ۶ بر ۴ به سود فدرر پایان یافت و ست دوم را فدرر در شرایطی که باد شدید و گرد و غبار مانع انجام یک بازی بی نقص بود ۷ بر ۶ تمام کرد و به نیمه نهایی المپیک راه پیدا کرد.

Image caption سرینا ویلیامز آمریکائی موفق شد که در یک بازی قدرتمندانه کارولین وزنیاکی دانمارکی را شکست دهد

در آخرین بازی پنجشنبه شب در بخش تنیس انفرادی مردان خوان مارتین دل پوترو بازیکن آرژانتینی در دو ست پی در پی و با نتیجه ۶ بر ۴ و ۷ بر ۶ از سد نیشکوری کی بازیکن ۲۲ ساله ژاپنی و پدیده بازی ها گذشت و در مرحله نیمه نهایی رقیب راجر فدرر شد.

در بازی های انفرادی زنان هم سرینا ویلیامز آمریکائی که فقط مدال طلای المپیک را در کارنامه درخشان خود ندارد موفق شد که در یک بازی قدرتمندانه کارولین وزنیاکی دانمارکی را با نتیجه ۶ بر صفر و ۶ بر ۳ شکست دهد.

در مسابقه دیگری در تنیس انفرادی زنان، ماریا کیریلینکوی روس در دو ست و با نتایج ۶ بر ۳ و ۷ بر ۶ از سد رقیب چک خود پترا کویتوا گذشت تا در مرحله نیمه نهایی به دیدار ماریا شاراپوا برود.