قایقران مست استرالیائی بازداشت شد

حق نشر عکس b
Image caption جاشوا بوث قایقران تیم هشت نفره استرالیا در وسط

یک قایقران استرالیایی که برای شرکت در المپیک ۲۰۱۲ در بریتانیا به سر می برد، پس از آسیب رساندن به شیشه مغازه ای در استان ساری، جنوب انگلستان توسط پلیس بازداشت شد.

جاشوا بوث، ۲۱ ساله که روز گذشته، چهارشنبه ۱ اوت، در شهر ایتون دورنی در مسابقه قایقرانی هشت نفره شرکت کرد، در ساعات اولیه صبح روز پنجشنبه بازداشت شد.

پلیس ساری خطاب به جمع خبرنگاران در یک کنفرانس خبری در پارک المپیک گفت که آقای بوث مدت کمی پس از بازداشت سرگیجه گرفت و در پاسگاه پلیس به زمین افتاد.

پلیس در ادامه گفت: "سپس وی که از ناحیه سر با زمین اصابت کرد و به بیمارستان منتقل شد".

به گفته پلیس، آقای بوث تا روز جمعه با قرار وثیقه آزاد خواهد ماند.

نیک گرین، رئیس کمیته المپیک استرالیا نیز در این کنفرانس خبری شرکت داشت و گفت: "حدود ساعت سه و نیم صبح با تلفن به من اطلاع دادند که اتفاق تاسف باری رخ داده است."

او در ادامه گفت: "یکی از قایقرانان ما با مشکل مواجه شده و به دلیل آسیب رساندن به یک مغازه توسط پلیس بازداشت شده است."

آقای گرین در پاسخ به سوال خبرنگاران که علت این رفتار را جویا شدند گفت: "من مطلع شده ام که این اتفاق در اثر مصرف الکل توسط این قایقران رخ داده است."

او در ادامه گفت: " او باید فردا به پلیس مراجعه کند تا پلیس بتواند به تحقیقات خود در این زمینه ادامه دهد و نتیجه آن را اعلام کند."

اما آقای گرین گفت که نمی داند آیا سایر اعضای تیم هنگام بازداشت، همراه آقای بوث بودند یا خیر.

سخنگوی پلیس ساری گفت که حدود ساعت یک و چهل دقیقه صبح به وقت گرینویچ افسران پلیس به خیابان اگام فراخوانده شدند و در آنجا دیدند که شیشه مغازه ای شکسته شده است.

به گفته او پلیس، این قایقران جوان را به ظن خسارت وارد کردن به مغازه بازداشت کرد.

تیم ۸ نفره قایقرانی استرالیا روز گذشته در فینال مسابقات ششم شد.

تیم آلمان مدال طلا در این رشته را کسب کرد.

مطالب مرتبط