مرگ دوچرخه سوار در اثر اصابت با اتوبوس ویژه المپیک

حق نشر عکس d
Image caption این تصادف در ساعت ۱۹:۴۵ به وقت گرینیچ و در محله هکنی در شرق لندن رخ داد

یک دوچرخه سوار ۲۸ ساله شب گذشته، دوم اوت، در جریان تصادف رانندگی با یک اتوبوس ویژه المپیک جان خود را از دست داد.

این تصادف در نزدیکی دهکده المپیک واقع در شرق لندن روی داد و مرد دوچرخه سوار که بشدت مجروح شده بود، در محل وقوع حادثه درگذشت.

اتوبوس های ویژه المپیک هزاران خبرنگار را که بازی های المپیک را تحت پوشش قرار می دهند بین المپیک پارک در استراتفورد و مرکز لندن جابه جا می کنند.

راننده این اتوبوس به اتهام "رانندگی خطرناک" بازداشت شد اما سپس با قرار وثیقه آزاد شد.

هویت این دوچرخه سوار هنوز فاش نشده است اما کمیته بین المللی المپیک به بی بی سی گفته است که وی از شهروندان عادی بوده و ارتباطی با تیم های دوچرخه سواری شرکت کننده در بازیهای المپیک نداشته است.

پلیس می گوید با همکاری کمیته برگزاری المپیک ۲۰۱۲ در این باره تحقیق می کند.

بردلی ویگینز، دوچرخه سوار بریتانیایی و برنده مدال طلای دوچرخه سواری تایم تریل خواستار اعمال قوانین تازه ای شد که بر اساس آن پوشیدن کلاه ایمنی (هلمت) برای دوچرخه سواران اجباری شود.

وی که حدود ۱۰ روز پیش رقابتهای توردوفرانس ۲۰۱۲ را نیز فتح کرده بود گفت در صورتی که پوشش هلمت برای دوچرخه سواران اجباری شود خیابان ها جای امن تری خواهند بود.

پلیس لندن هنوز اعلام نکرده است که آیا دوچرخه سوار مذبور هنگام تصادف کلاه ایمنی بر سر داشته است یا خیر.

آقای ویگینز در ادامه گفت: "مردم نباید هنگام دوچرخه سواری از تلفن موبایل و آی پاد و وسائل دیگر استفاده کنند و باید همیشه چراغ های خود را روشن نگه دارند."

این در حالی است که بوریس جانسون، شهردار لندن گفته است که هیچ برنامه ای برای اجباری کردن پوشش هلمت در بریتانیا وجود ندارد.

انجمن‌های دوچرخ سواری در بریتانیا نیز معتقدند که برسر کردن هلمت در تصادف‌های شدید رانندگی ایمنی دوچرخه‌سوار را بیشتر نمی‌کند. به گفته آنان آموزش دادن بیشتر رانندگان خودروها در زمینه رانندگی در کنار دوچرخه‌سواران کارسازتر خواهد بود.

مطالب مرتبط