رکورد دیگری برای راجر فدرر

راجر فدرر و مارتین دل پوترو حق نشر عکس Getty
Image caption فدرر که فقط مدال طلای المپیک را در کلکسیون افتخاراتش کم دارد، در فینال این بازی ها به دیدار برنده بازی نواک جوکوویچ و اندی ماری می رود.

سه روز پیش وقتی که جو ویلفرد سونگا بازیکن فرانسوی بعد از ۳ ساعت و ۵۷ دقیقه میلوش رائودیک کانادایی را شکست داد و رکورد جدیدی را -به لحاظ مدت زمان یک بازی- در قسمت تنیس انفرادی مردان المپیک رقم زد، فکر نمی کرد که به این زودی ها رکوردش شکسته شود.

اما امروز (جمعه) در بازی نیمه نهایی تنیس انفرادی مردان راجر فدرر نفر اول جهان از سوئیس موفق شد رکورد سونگا را بشکند. او که در برابر خوان مارتین دل پوتروی آرژانتینی بازی می کرد روز سختی را پشت سر گذاشت اما توانست پس از ۴ ساعت ۲۶ دقیقه او را شکست دهد و به فینال برسد.

دل پوترو که پیش از این در سال ۲۰۰۹ در فینال اوپن آمریکا فدرر را در پنج ست شکست داده بود، با انگیزه و اعتماد به نفس فراوان بازی را آغاز کرد و ست اول را در کمال برتری با نتیجه ۶ بر ۳ از فدرر برد.

او در ست دوم هم خوب کار کرد و در تمام طول این ست به فدرر اجازه نداد که کنترل بازی را به دست بگیرد. اما در نهایت بعد از آنکه نتوانست هیچکدام از سرویس گیم های فدرر را از او بگیرد در ضربات تای برک ۷ بر ۵ مغلوب نفر اول جهان شدو بازی به ست سرنوشت ساز کشید.

در ست سوم هیچکدام از دو بازیکن پا پس نگذاشت تا بازی به گیم بیست و یکم کشید این گیمی بود که دل پوترو سرویس می زد. فدرر این گیم را از آن خود کرد و در حالیکه همه تماشاچیان داخل استادیوم منتظر پیروزی فدرر بودند او نتوانست که از سرویس گیم خود استفاده کند و در یک بازی عجیب هر چهار سرویس خود را خراب کرد تا نتیجه دوباره مساوی شود.

در گیم بیست و هشتم رکورد سونگا شکسته شد اما نتیجه کماکان مساوی ماند تا بازی به گیم سی و پنجم برسد. در این گیم بار دیگر فدرر سرویس گیم دل پوترو را از او گرفت و ۱۸ بر ۱۷ پیش افتاد. فدرر بعد از این گیم با اینکه سرویس گیم خوبی نداشت ولی بالاخره توانست بعد از ۴ ساعت و ۲۶ دقیقه پیروز میدان شود.

فدرر که فقط مدال طلای انفرادی المپیک را در کلکسیون افتخاراتش کم دارد، در فینال این بازی ها به دیدار برنده بازی نواک جوکوویچ و اندی ماری می رود. در المپیک ۲۰۰۸ پکن فدرر به همراه استانیسلاو واروینکا مدال طلای دوبل مردان را برای سوئیس کسب کرد.