آنچه گذشت
لحظه به لحظه با مسابقات روز جمعه

به روز شده:  13:27 گرينويچ - جمعه 03 اوت 2012 - 13 مرداد 1391
برای آگاه شدن از تازه ترین تحولات، این صفحه را ریفرش کنید یا جاوا اسکریپت را فعال کنید
 1. مسابقات روز هفتم المپیک لندن در حال برگزاری است. در این صفحه می توانید گزارش لحظه به لحظه از این مسابقات و حاشیه های آن را دنبال کنید.

 2. با عدم شرکت محمد رودکی از ایران در مسابقه جودو در وزن 100 کیلوگرم، مهدی مالکی از مراکش به دور بعد صعود کرد.

 3. مرحله مقدماتی پرتاب وزنه مردان با حضور امین نیکفر از ایران برگزار می شود. آقای نیکفر متولد آمریکاست، 31 ساله است و 130 کیلوست. او در گروه B رقابت خواهد کرد.

 4. امین نیکفر در حال حاضر در گروه خود در رتبه دوازدهم قرار دارد. رده بندی هنوز ادامه دارد و این رتبه قطعی ایران نیست.

 5. شمس الدین حسینی، وزیر اقتصاد که قبلا کشتی گیر بوده، با بیان این که در وزن 100 کیلوگرم هم کشتی گرفته ام، درباره کاروان کشتی کشورمان در المپیک گفته است: "پیش بینی نمی کنم و تعداد مدال را ذکر نمی کنم تا مسئولیت کشتی گیران بیش از این سنگین نشود، اما روحیه بسیار خوبی در کاروان کشتی آزاد و فرنگی ما حاکم است و برداشتم این است که قوی ترین تیم کشتی ما با احتساب آزاد و فرنگی در تاریخ کشور مان به رقابت های المپیک اعزام می شوند."

  وی با اشاره به این که البته در گذشته تیم های آزاد خوب داشته ایم، افزود: "این 11 کشتی گیر هر کدام بوی طلا می دهند و باید ببینیم در رقابت ها چه اتفاقی می افتد."

  مسابقات کشتی روز یکشنبه برگزار می شود

 6. قرار است تا دقایقی دیگر تهمینه کوهستانی ورزشکار افغان در رشته 100 متر دو و میدانی زنان با حریفان خود به رقابت بپردازد. او تنها ورزشکار زن افغان در این مسابقات است.

  تهمینه می‌گوید حضورش به عنوان یک زن افغان در این مسابقات اهمیت زیادی دارد و بی میل نیست بتواند برای کشورش مدال ببرد.

   

 7. خبر فوری

  محسن شادی كه برای کسب یکی از رتبه های نوزدهم تا بيست و چهارم در مسابقات قایقرانی روئینگ رقابت می كرد، در گروه خود چهارم شد و در مجموع در رده‌ بیست و دوم ایستاد. 

 8. تهمینه کوهستانی در مرحله اول مسابقه صد متر دو و میدانی که دقایقی پیش برگزار شد، از دور این مسابقات حذف شد. خانم کوهستانی فاصله صد متر را در 14 ثانیه و 42 صدم ثانیه طی کرد و در میان نه بازیکن در جایگاه نهم قرار گرفت. ویسیل توا ورزشکار پاپوا نیو گینه که مقام نخست را در این دور از آن خود کرد، این فاصله را در 11 ثانیه و 60 صدم ثانیه طی کرد.

  رکورد المپیک 10:62 است

 9. خبر فوری

  امين نيك‌فر از راه‌ یابی به فينال رقابت‌های پرتاب وزنه بازماند.

  آقای نیک فر در مرحله مقدماتی رقابت‌هاي پرتاب وزنه المپيك در رشته دووميدانی نتوانست فيناليست شود. او در پرتاب اول 18 متر و 62 سانتی متر را به ثبت رساند در حالی که ركورد شخصی اش 20 متر و 5 سانتی متر بود. پرتاب‌های دوم و سوم او به خطا رفت و به این ترتیب از دور مسابقات حذف شد.

  در فينال رقابت‌ها 12 ورزشکار، هر يك سه پرتاب خواهند داشت.

 10. خبر فوری

  طلا برای آلمان

  آلمان در رشته قایقرانی (روئینگ) چهارنفره به مدال طلا دست یافت.

 11. وجدان علی سراج عبدالرحیم شهرخانی در رشته جودو زنان از رقیب پورتوریکویی خود شکست خورد و از دور مسابقات حذف شد. درباره حجاب او در روزهای گذشته حاشیه های زیادی به وجود آمده بود و نهایتا با داشتن حجاب او در مسابقات موافقت شده بود. 

 12. این هم تهمینه کوهستانی تنها ورزشکار زن افغان که دقایقی پیش در مسابقات دو و میدانی المپیک لندن شرکت کرد و در مرحله اول حذف شد. تحلیلگران ورزش می گویند با آنکه او نفر آخری در گروه خود شد اما ثبت رکورد 14 ثانیه و 42 صدم ثانیه گام با اهمیتی به شمار می رود.

 13. خبر فوری

  مدال طلا برای بریتانیا در رشته قایقرانی دونفره زنان. آنا واتکینز و کاترین گرینگر این مدال طلا را برای بریتانیا کسب کردند.

 14. پانزده دقیقه دیگر، کاوه موسوی از ایران در رشته پرتاب چکش برای رده بندی مسابقه خود را آغاز خواهد کرد.

 15. امین نیک فر که در مسابقات پرتاب وزنه موفق از شرکت در فینال باز مانده، متولد و ساکن آمریکاست. او به خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه "می‌خواهی همچنان در آمریکا تمریناتت را پشت سر بگذاری؟"

  گفت: "عاشق ایرانم اما برای من سخت است که مربی‌ام در آمریکا باشد و خودم در ایران کار کنم. مربی‌ام نمی‌تواند به ایران بیاید و سخت است دور از وی تمریناتم را ادامه دهم."

 16. گزارشی از یک جنجال توییتری درباره زنان ورزشکار اهل عربستان سعودی را در اینجا بخوانید.

 17. مسابقات پرتاب چکش مردان در حال برگزاری است. تیم های ایران و تاجیکستان از جمله شرکت کنندگان این مسابقات هستند و به زودی رتبه آنها مشخص خواهد شد.

 18. حسین رضازاده، رئیس فدارسیون وزنه برداری ایران، در گفتگویی با خبرگزاری مهر گفته کیانوش رستمی و سهراب مرادی هر دو شرایط خوبی دارند و انتظار مدال از هر دو ملی پوش داریم. او گفته است:" در ادوار گذشته هم همینطور بوده و رشته‌هایی مثل وزنه برداری، کشتی و تکواندو برای کاروان ایران مدال‌آور بوده‌اند که این بار هم وزنه برداری به عنوان اولین رشته امید مدال‌آوری محسوب می‌شود."

 19. کاوه موسوی، نخستین پرتابگر چکش ایران در بازی های المپیک است. او برای آمادگی، دوره هایی را در اردوهای آماده سازی در روسیه و زیر نظر رکودار سابق المپیک، "سرگی لیت ویتوف"، گذارنده است.

 20. ماهه دریسدیل، پاروزن اهل نیوزیلند، در رشته قایقرانی (روئینگ) انفرادی مردان، برنده مدال طلا شد.

 21. خبر فوری

  کاوه موسوی در اولین پرتاب خود، وزنه را 65 متر و بیست و پنج سانتی متر پرتاب کرد. 

 22. راجر فدرر در بازی های نیمه نهایی تنیس انفرادی مردان، پس از واگذاری ست اول به رقیب آرژانتینی خود، خوان مارتین دل پورتو، موفق شد ست دوم را از او ببرد و بازی به ست سوم کشیده است.

 23. کاوه مشکات، خبرنگار بی بی سی که خبرهای امروز را دنبال می کند می گوید: "کاوه موسوی، در پرتاب اول خود، کمتر از رکورد خود در مسابقات داخلی، وزنه را پرتاب کرد. رکورد او در مسابقات قهرمانی ایران 75 متر و 26 سانتی متر را بوده. اگر او بتواند رکورد مسابقات قهرمانی ایران را تکرار کند، یکی از امیدهای ایران برای کسب مدال خواهد بود."

 24. خبر فوری

  کاوه موسوی در دومین پرتاب خود توانست، وزنه را 71 متر و چهل و دو سانتی متر پرتاب کند. او در حال حاضر در رتبه هشتم جدول گروه B قرار گرفته است.

 25.  وزن گلوله ای فلزی، پرتاب چکش برای مردان هفت کیلو و بیست وشش گرم و برای زنان چهار گیلوگرم است.

 26. خبر فوری

  دلشاد نظرف نماینده تاجیکستان، در پرتاب اول، گلوله فلزی را 73 متر و نود سانتی متر پرتاب کرد، دومین پرتاب خود را از دست داد و در آخرین فرصت خود، گلوله فلزی را 75 متر و نود و یک سانتی متر پرتاب کرد و در رتبه هفتم گروه A ایستاد.

 27. خبر فوری

  کاوه موسوی در آخرین پرتاب خود گلوله فلزی را 72 متر و هفتاد سانتی متر پرتاب کرد. او تا به اینجا در رتبه هشتم جدول گروه B قرار دارد.از آنجایی که دیگر حریفان موسوی رکودهای بهتری به جا گذاشتند، راهیابی او به مرحله بعد کمی بعید به نظر می رسد.

   

 28. علی مظاهری مشت زن وزن 91 کیلو ایران، در مورد محرومیت داور آلمانی مسابقه او  و حریف کوبایی به خبرگزاری فارس گفته است:"دیگر اکنون همه چیز تمام شده است. افشارزاده دبیر کل کمیته ملی المپیک در مورد این اتفاق نامه‌ اعتراض آمیزی به مسئولان برگزاری مسابقات ارائه کرد، اما دیگر هیچ فایده‌ای ندارد و فکر نمی‌کنم اتفاق جدیدی رخ دهد. قسمت من چنین بود که با اشتباه داور تمام زحماتم بر باد برود."

 29. خبر فوری

  دلشاد نظرف از تاجیکستان،در رتبه بندی کلی مسابقات پرتاب چکش در رتبه هشتم قرار گرفت و به فینال این رقابت ها راه یافت. کاوه موسوی از ایران هم در رده بندی کلی در رتبه بیست و دوم ایستاد و حذف شد.

 30. خبر فوری

  در اولین مسابقه نیمه نهایی فوتبال زنان، فرانسه دو بر یک از سد سوئد گذشت. این تیم اولین تیم صعود کننده مرحله نیمه نهایی است و باید با برنده دیدار برزیل ژاپن دیدار کند.

 31. در دیگر بازی مرحله نیمه نهایی تیم فوتبال زنان آمریکا با نیوزلند بازی می کند، در دو بازی دیگر برزیل با ژاپن و بریتانیا با کانادا روبرو خواهد شد.

 32. خبر فوری

  مدال طلا برای کوبا

  لوریس پوپو از کوبا برنده مدال طلای مسابقات تیراندازی با تپانچه سریع شد.

 33. علیرضا میراسدالله، خبرنگار بی بی سی که اخبار تنیس المپیک را پیگیری می کند می گوید: "بازی روجر فدرر و دل پوترو به مرحله ای رسیده که برنده به واسطه اشتباه های فردی تعیین خواهد شد، نه بازی بهتر."

 34. عباس شادمان، سرپرست کمیته روئینگ، در گفت و گو با خبرگزاری فارس، درباره عنوان بیست و دومی محسن شادی در المپیک لندن گفت:‌ وی نسبت به المپیک پکن چهار پله صعود داشت، این نتیجه خوب بود اما راضی‌کننده نبود.

  او گفت: "از همین حالا برای المپیک بعدی و مسابقات آسیایی کره برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا پس از بازگشت شادی و استراحت یک هفته‌ای با مربیان دوباره وارد مذاکره شویم تا ورزشکاران فعالیتشان را آغاز کنند. در نظر داریم با متخصصین تغذیه نیز مشورت کنیم تا در المپیک بعدی ورزشکاران در فینال A حضور داشته باشند و نیم‌نگاهی هم به مدال داشته باشند."

 35. خبر فوری

  طلای تازه برای کوبا

  اورتیز ایدالیز از کوبا در مسابقات جودو زنان در وزن 78 کیلوگرم مدال طلا برد. او با بازی خود موفق شد میکا سوگیموتو از ژاپن را شکست دهد و نخستین مدال طلا در رشته جودو را برای کوبا کسب کند. ژاپن نقره گرفت.

 36. خبر فوری

  رکورد طولانی ترین بازی تنیس

  رکورد طولانی ترین بازی تنیس در المپیک که دو روز پیش شکسته شده بود، بار دیگر ، در مسابقه راجر فدرر و دل پوترو شکست. بازی نیمه نهایی بین این دو ورزشکار همچنان ادامه دارد.

 37. در گیم سی و سوم از ست سوم بازی فدرر و دل پوترو، نوزادی از میان تماشاچیان به گریه افتاد. گزارشگر بریتانیایی این اتفاق را به نفع فدرر ارزیابی کرد و گفت: "از آنجا که فدرر دوقلوی کوچک دارد، به این صدا عادت کرده و دل پوترو است که ممکن است تمرکزش را از دست بدهد."

 38. خبر فوری

  پس از انجام طولانی ترین بازی تنیس در تاریخ المپیک، راجر فدرر، تنیسور سوییسی بر حریف آرژانتینی خود با نتیجه 19 بر 17 در آخرین ست پیروز شد و به فینال رفت. او در فینال با برنده بازی جوکوویچ و اندی ماری برای رسیدن به طلا رقابت خواهد کرد.

 39. مهدی طلوتی، عضو تیم ملی بوکس ایران و نماینده وزن 64 کیلوگرم بوکس ایران در المپیک لندن گفت: "قول کسب مدال المپیک لندن را داده‌ام و برای تحقق آن باید حریف قزاقستانی را شکست دهم." 

  به گزارش سایت کمیته ملی المپیک ایران، او درباره دیدار فردای خود در رقابت‌های بوکس المپیک گفت: "فردا شنبه به مصاف حریف قزاقستانی‌ام که قهرمانی بازی‌های آسیایی گوانگژو را در کارنامه دارد، می‌روم. او حریف قدرتمندی است."

  او گفته از نظر روحی روانی در شرایط ایده‌آلی قرار دارد و اظهار امیدواری کرده در این دیدار، برنده از میدان خارج شوم.

  آقای طلوتی درباره حذف مظاهری از رقابت‌های بوکس گفت: "قضاوت‌های بوکس مافیایی است."

 40. خبر فوری

  مدال طلا برای قزاقستان

  اسوتلانا پودوبدووا از قزاقستان در رشته وزنه برداری در وزن 75 کیلوگرم برنده مدال طلا شد.

   

 41. عباس حسینی، عضو شورای موسس كانون حمایت از ورزشكاران ایرانی شركت كننده در المپیك لندن با اشاره به درخواست های ایرانیان برای خرید بلیت رقابتهای وزنه برداری، كشتی و تكواندو اعلام كرد: "تمام بلیتهای ما به فروش رفته است."

  به گزارش خبرگزاری ایران (ایرنا) او گفته: "تاكنون 800 دست لباس، پرچم و اقلام تبلیغی دیگر از سوی این كانون میان هموطنان مشتاقی كه برای تشویق قهرمانان ایرانی در سالن های برگزاری رقابتهای المپیك 2012 لندن حضور می یابند، توزیع شده است."

  به گفته او كانون حمایت از ورزشكاران المپیكی ایران با همكاری مركز اسلامی انگلیس (وابسته به دفتر آیت الله خامنه ای) به توزیع لباس و اقلام تبلیغاتی میان ایرانیان دارای بلیت ادامه خواهد داد. 

  او گفت:" ایجاد و تقویت همدلی و همفكری میان ایرانیان شعار اصلی این كانون است و امیدوارم توانسته باشیم كار خود را در راه تحقق این شعار بدرستی انجام دهیم."

 42. کاوه موسوی نماینده پرتاب چکش ایران پس از قرار گرفتن در رده‌ ۲۲ المپیک و حذف از دور مسابقات گفت: اگر رکورد خود را می‌زدم می‌توانستم به فینال صعود کنم اما متاسفانه نشد.

  او به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: "این مسابقات را بد شروع نکردم. رکورد اکثر رقبایم حدود ۸۰ متر بود اما بدتر از من پرتاب کردند. ما از منطقه‌ای با آب وهوای گرمسیر آمده‌ایم ولی هوای لندن سرد است."

 43. فدارسیون بین المللی دوچرخه سواری، ویکتوریا بارانوا دوچرخه سوار سرعت تیم روسیه را به علت دوپینگ از دهکده بازی ها اخراج کرد. او به روسیه باز خواهد گشت.

 44. پنجاه دقیقه دیگر مرحله نهایی وزنه برداری دسته 85 کیلوگرم مردان دسته A آغاز خواهد شد. کیانوش رستمی و سهراب مرادی از ایران در این مرحله رقابت خواهند کرد. 

 45. نظراتی از وب سایت بی بی سی فارسی:

  محمد از تهران: به نظر من مدال آوری کاروان ایران از امشب و در رشته وزنه برداری آغاز می شود و در هفته جاری با کسب مدال های متعدد ادامه خواهد یافت. حدس می زنم کاروان ایران در این دوره با سه تا شش طلا و مجموع شش تا ده مدال بهترین نتیجه تاریخ ورزش خود را ثبت خواهد کرد.

  محمد از کپنهاگ: ایران حداقل می بایست تاکنون یک مدال می گرفت. ولی باید دید در نهایت چه اتفاقی می افتد. مدال گرفتن در مسابقات المپیک کار سختی است و نیاز به تمرین زیاد و انگیزه و روحیه قوی دارد. ورزشکاران ایران پتانسیل خوبی برای قهرمانی در ورزش دارند ولی این کافی نیست.

 46. نمایی از بازی تیم های فوتبال زنان برزیل و ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی

 47. پوریا ژافره از محل برگزاری مسابقات وزنه برداری المپیک در دسته ۸۵ کیلوگرم مردان دسته A گفته که حضور ایرانی ها بسیار چشمگیر است به طوری که حدود یک چهارم سالن را ایرانی ها با تی شرتها و پرچم ایران پر کرده اند.

  او می گوید بردن مدال طلا کار آسانی نیست، با توجه به اینکه حریف چینی کیانوش رستمی هم رکورد مشابهی را اعلام کرده است. هر دو آنها در مجموع دو حرکت، 395 کیلو را اعلام کرده اند.

 48. گزارشی از طولانی ترین بازی تنیس در تاریخ المپیک که امروز برگزار شد

 49. انتظار می رود که رکورد جهانی دسته 85 کیلوگرم مردان که 394 کیلو بوده، امشب شکسته شود. وضع اردوی وزنه برداری ایران فوق العاده است و کیانوش رستمی در وضعیت خوبی است. به گفته او حریف چینی اش بعد از نتایج ضعیفی که در مسابقات جهانی وزنه برداری گرفته، اعتبارش پایین آمده است ولی ممکن است ترفند چینی ها باشد. 

 50. سهراب مرادی، یکی از نماینده های ایران در وزنه برداری، از مسابقات دسته 85 کیلوگرم حذف شد. او به دلیل این که نتوانست در سه نوبت وزنه 166 کیلوگرمی را در حرکت یکضرب بالای سر ببرد، از دور مسابقات خارج شد.

 51. در وزنه برداری دسته 85 کیلوگرم، کیانوش رستمی در اولین حرکت یک ضرب خود توانست 171 کیلوگرم را بالای سر ببرد اما در حرکت دوم نتوانست وزنه 174 کیلوگرمی را بالای سر ببرد.

 52. کیانوش رستمی تنها نماینده باقیمانده ایران در دسته 85 کیلوگرم وزنه برداری، تا دقایقی دیگر شانس خود را در حرکات دو ضرب امتحان خواهد کرد.

 53. خبر فوری

  ویکتوریا پندلتون در دوچرخه سواری پیست کیرین زنان برای بریتانیا مدال طلا آورد.

 54. خبر فوری

  میسی فرانکلین از آمریکا در شنای 200 متر کرال پشت زنان رکورد جدید جهانی ثبت کرد و صاحب مدال طلا شد.

 55. خبر فوری

  مایکل فلپس از آمریکا برنده مدال طلای 100 متر پروانه مردان شد.

 56. پوریا ژافره خبرنگار بی بی سی در محل برگزاری مسابقات می گوید کیانوش رستمی برای قهرمانی در وزنه برداری دسته 85 کیلوگرم، باید رکورد جهانی را بشکند و  وزنه 218 کیلوگرمی را بالای سر ببرد.

 57. خبر فوری

  کیتی لدکی از آمریکا در شنای 800 متر آزاد زنان مدال طلا گرفت.

 58. خبر فوری

  تیم شمشیربازی سابره مردان کره جنوبی با پیروزی بر تیم رومانی، برنده مدال طلای تیمی شد.

 59. خبر فوری

  فلوران مانادو از فرانسه برنده مدال طلا در شنای 50 متر آزاد مردان شد.

 60. در وزنه برداری دسته 85 کیلوگرم، لو یونگ از چین که در حرکت یکضرب توانسته بود 178 کیلوگرم را بالای سر ببرد، نتوانست در مرحله بعد 205 کیلوگرم را بالای سر ببرد و نیز مانند سهراب مردای از دور رقابت ها حذف شد. حالا کیانوش رستمی شانس بالایی برای کسب مدال طلای این وزن دارد.

 61. پوریا ژافره خبرنگار بی بی سی در محل برگزاری مسابقات وزنه برداری می گوید با توجه به این که وزنه بردار بلغار نتوانست وزنه 209 کیلوگرمی را بالای سر ببرد و شرایط مشابه کیانوش رستمی و دو رقیب دیگرش که هرسه 380 کیلوگرم را در مجموع مهار کردند؛ حد اقل مدال برنز ایران تا اینجا تضمین شده است.

 62. کیانوش رستمی در حرکت دوم دو ضرب خود، وزنه 214 کیلوگرمی را درخواست کرده ، اگر رستمی بتواند این وزنه را مهار کند، رکورد جهان را خواهد شکست.

   

 63. خبر فوری

  کیانوش رستمی صاحب مدال برنز شد.

 64. خبر فوری

  کیانوش رستمی وزنه بردار دسته 85 کیلوگرم، نتوانست در دو مرحله وزنه 214 کیلوگرمی را مهار کند و پس از وزنه بردارانی از لهستان و روسیه در مقام سوم ایستاد و مدال برنز گرفت. مدال برنز او اولین مدال کاروان ورزشی ایران در المپیک 2012 لندن است.

   

 65. آمریکا در جدول رده بندی المپیک با کسب 21 مدال طلا برای نخستین بار در هفت روز گذشته چین را پشت سر گذاشت و در جایگاه اول قرار گرفت. آمریکا در مجموع 42 مدال به دست آورده که برابر با تعداد مدال های چین است.

  چین با 20 مدال طلا در جایگاه دوم است و پس از آن کره جنوبی، بریتانیا و فرانسه قرار دارند.

 66. تیرونش دیبابا، دونده زن از اتیوپی مدال طلای دوی ده هزار متر زنان را به دست آورد.

 67. تیرونش دیبابا ده هزار متر را به مدت 30 دقیقه 20.75 ثانیه دوید تا از عنوان خود دفاع کند.

 68. مدال های نقره و برنز دوی ده هزار متر زنان به دو دونده کنیایی رسید.

 69. تیم بریتانیا در هفتمین روز بازی های المپیک سه مدال طلا و چهار مدال برنز به دست آورد.

   

 70. مایکل فلپس، شناگر آمریکایی و پرافتخارترین مدال آور المپیک جهان از بازنشستگی خود بعد از بازی های المپیک لندن خبر داده است. آقای فلپس که روز جمعه توانست با کسب مدال طلای شنای 100 متر پروانه به بیست و یکمین مدال المپیک خود دست پیدا کند، گفته است پس از آخرین مسابقه خود در روز شنبه، از رقابت در المپیک کناره گیری می کند. آقای فلپس نخستین بار در 15 سالگی در المپیک آتن در سال 2004 شرکت کرد. او در آتن به 6 مدال طلا و 2 مدال برنز دست پیدا کرد. مایکل فلپس سپس در المپیک پکن در سال 2008 با کسب 8 مدال طلا به شهرت جهانی رسید. او در مسابقات لندن توانسته سه مدال طلا و دو نقره به دست آورد.

 71. محمد ارزنده ورزشکار دو میدانی کار ایرانی در پرش طول در گروه خود یازدهم و حذف شد.

 72. ایران با کسب مدال برنز کیانوش رستمی، وزنه بردار دسته 85 کیلوگرم در هفتمین روز از بازی های المپیک لندن، در مکان چهل و ششم جدول مدال ها قرار گرفته است. علاوه بر ایران، هشت کشور دیگر در این جایگاه قرار دارند.

  در دیگر رشته ها، سه ورزشکار دیگر ایرانی در روز جمعه در رقابت های دو و میدانی شرکت کردند و حذف شدند.

  • در پرش طول محمد ارزنده در گروه خود یازدهم شد.
  • در پرتاب چکش کاوه موسوی که در گروه دوم رقابت می کرد، دهم شد.
  • امین نیکفر هم در گروه دوم پرتاب وزنه شانزدهم شد.
 • وزنه بردار بلاروس در رقابت های وزنه برداری المپیک لندن
 • تهمینه کوهستانی تنها ورزشکار زن افغان که دقایقی پیش در مسابقات دو و میدانی المپیک لندن شرکت کرد و در مرحله اول حذف شد.
 • بریتانیا در رتبه ششم جدول رده بندی المپیک قرار دارد.
 • ایران در دور مقدماتی بازی های جودو به علت شرکت نکردن جودوکارانش حذف شد
 • پرنده کوبایی که یکی از امیدهی کسب مدال در این دوره از بازی ها بود

نکات و رویدادهای مهم

به روز شده: 3 اوت 2012
 • ایران به دلیل عدم شرکت در رده بندی جودو 100 کیلوگرم، حذف شد.
 • امین نیکفر از ایران در مرحله مقدماتی پرتاب وزنه مردان حذف شد.
 • تهمینه کوهستانی، تنها زن افغان حاضر در المپیک در مرحله اول مسابقات دو و میدانی، از دور مسابقات حذف شد.
 • دلشاد نظرف از تاجیکستان، در رتبه بندی کلی مسابقات پرتاب چکش به فینال این رقابت ها راه یافت. کاوه موسوی از ایران حذف شد.

 • امروز شاهد مرحله نهایی وزنه برداری دسته ۸۵ کیلوگرم مردان دسته A با حضور کیانوش رستمی و سهراب مرادی از ایران خواهیم بود
 • ۱۹:۵۰ تا ۲۱:۰۰ مقدماتی پرش طول مردان با حضور محمد ارزنده از ایران برگزار می شود

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.