سرینا ویلیامز هم طلائی شد

سرنا ویلیامز حق نشر عکس Reuters

سرینا ویلیامز در لندن به آرزوی خود رسید و در چهارمین المپیک خود سرانجام مدال طلای تنیس انفرادی زنان را به گردن آویخت.

سرینا در مسابقه نهائی ماریا شاراپووا نماینده روسیه را با سرعت در کمال بی‌رحمی دو دو ست با نتیجه بهت‌آور ۶ بر صفر و ۶ بر یک شکست داد و پیروزی خود را با رقصیدن در زمین چمن ورزشگاه تنیس ویمبلدون در غرب لندن جشن گرفت.

قهرمان ۳۱ ساله آمریکائی نه تنها در فینال که از همان مرحله اول مسابقات تنیس المپیک در کمال آمادگی و در اوج قدرت ظاهر شد و حریفان خود را یکی پس از دیگری با سرعت و قدرت در هم شکست.

در کل این تورنمنت سرینا حتی یک ست هم نباخت و از ۸۹ گیمی که در ۶ مسابقه بازی کرد تنها ۱۷ گیم را به حریفان واگذار کرد که در مسابقات تنیس المپیک بی‌نظیر است.

مدال طلای انفرادی المپیک تنها جایزه‌ای بود که در ویترین جوایز و جام‌های قهرمانی سرینا ویلیامز جا نداشت.

در این ویترین ۲۹ جام گران اسلم (۱۴ انفرادی، ۱۳ دوبل به اتفاق خواهر بزرگترش ونوس و ۲ دوبل مختلط) خود نمائی می‌کنند که آخرین آن ماه گذشته در همین ویمبلدون لندن در دو قسمت انفرادی و دوبل بود.

او در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی و ۲۰۰۸ پکن هم به همراه ونوس طلای دوبل زنان را گرفته بود اما در سه المپیک قبلی نتوانسته بود در قسمت انفرادی موفق شود.

سرینا همواره گفته که در تنیس همواره خواهرش ونوس الگوی او بوده و همیشه سعی کرده از او بهتر باشد.

ا و در همه زمینه‌های تنیس از ونوس جلو زد ولی تا امروز نتوانسته بود مدال طلای انفرادی المپیک را که در سیدنی ۲۰۰۰ به گردن ونوس آویخته شد از آن خود کند.

البته کار سرینا ویلیامز در المپیک لندن هنوز تمام نشده و او و ونوس در قسمت دوبل به نیمه‌نهائی رسیده‌اند.

در صورت پیروزی خواهران ویلیامز در دوبل، هرکذام از آنها صاحب چهار طلای المپیک خواهند شد.