پرتاب دیسک؛ حدادی به فینال المپیک رسید

احسان حدادی حق نشر عکس Getty
Image caption احسان حدادی به فینال پرتاب دیسک المپیک لندن راه یافت.

احسان حدادی یکی از امیدهای ایران برای کسب مدال در المپیک لندن به فینال پرتاب دیسک صعود کرد.

ورزشکاران این رشته برای راه یابی به مرحله نهایی باید دیسک را بیش تر از ۶۵ متر پرتاب کنند، نماینده ایران در این رشته در پرتاب اول خود توانست با ثبت ۶۵ متر و ۱۹ سانتیمتر راهی مرحله نهایی این مسابقات شود.

سجاد مرادی دیگر نماینده ایران در دوی ۸۰ متر در گروه خود به مقام دوم رسید و به نیمه نهایی صعود کرد. او باز زمان یک دقیقه و چهل و هشت ثانیه و بیست و سه صدم پس از شرکت کننده ای از مصر از خط پایان عبور کرد و راهی مرحله بعدی شد.

سجاد مرادی در گفتگویی درباره میزان آمادگی خود برای مسابقه نیمه نهایی دوی ۸۰۰ متر گفته است:" من با ۷۰ درصد آمادگی به المپیک آمده‌ام ولی امیدوارم بتوانم یکی از فینالیست‌ها باشم. برای همین بود که امروز در مرحله مقدماتی فشار زیادی به خود نیاوردم. کار دشوار من فردا شروع می‌شود. فعلا از عملکردم راضی هستم. در مرحله نیمه نهایی کار دشواری دارم و تمام تلاشم را برای صعود به فینال به کار خواهم گرفت."

لیلا رجبی هم که تنها نماینده زن ایران در رشته دو ومیدانی بود، نتوانست حد نصاب لازم برای راهیابی به مرحله نیمه نهایی را به دست آورد و از دور مسابقات حذف شد. نماینده ایران در پرتاب وزنه، گلوله فلزی را ۱۷ متر و ۵۵ سانتی متر پرتاب کرد و از راهیابی به مرحله بعدی رقابت ها باز ماند. حد نصاب برای راه یابی به مرحله نیمه نهایی پرتاب وزنه زنان ۱۸ متر است.

او در گفتگویی پس از حذف در المپیک جو تماشاگران را یکی از دلایل ناکامی خود دانسته و گفته است: دلایل مختلفی وجود داشت. در ایران مسابقه می‌دهیم حتی یک تماشاگر هم نمی‌آید اما در لندن جو تماشاگران تاثیر می‌گذارد و استرس ایجاد می‌کند.تلاش می‌کنم دو سال دیگر در مسابقات آسیایی مدال بگیرم و اگر فدراسیون برنامه‌ریزی کند و امکانات در اختیار ما قرار دهد می توانم رکورد خوبی کسب کنم."