اعتراض وزیر ورزش ایران به نتیجه کشتی سعید عبدولی

سعید عبدولی حق نشر عکس AP
Image caption سعید عبدولی کشتی گیر وزن 66 کیلوگرم، یکی از امیدهای اصلی مدال طلای این وزن بود.

محمد عباسی، وزیر ورزش و بهرام افشارزاده دبیر کمیته ملی المپیک ایران پس از باخت سعید عبدولی در وزن ۶۶ کیلوگرم کشتی فرنگی برابر حریف فرانسوی، به نحوه قضاوت داور اعتراض کردند. این دو مسوول ورزش ایران در نامه به مارتین مارتینتی رئیس فدراسیون بین المللی کشتی تاکید کرده اند که در حق کشتی گیر ایرانی "اجحاف" شده است.

سعید عبدولی، کشتی‌گیر فرنگی کار وزن ۶۶ کیلوگرم، در مرحله یک چهارم نهایی با استیو گینو روبرو شد، و درنهایت با تصمیم داور در وقت اول و دوم به حریف فرانسوی باخت و با توجه به باخت گینو در مقابل کشتی گیر کره ای نتوانست به مدال برسد.

محمد عباسی، وزیر ورزش ایران پس از کشتی جنجالی سعید عبدولی و کشتی گیر فرانسوی در گفتگویی با رسانه های ایرانی کاروان ورزشی ایران را "مظلوم" دانست. او گفته است:"ما اینجا مظلوم هستیم .واقعا کشتی‌گیر ما خیلی زحمت کشید، گمان من بر این است که داور مسابقه در آینده مورد مواخذه قرار گیرد، البته نباید جبهه علیه خودمان ایجاد کنیم و باید با اعتراض رسمی و قانونی پیش برویم، به هر حال همچنان ورزشکاران ما در روزهای آینده در میدان‌های مسابقه حاضر می‌شوند و نباید یک جبهه علیه کاروان ایران به وجود آید."

پس از این مسابقه سعید عبدولی به همراه محمد بنا سرمربی تیم کشتی فرنگی و با چشم های گریان تشک کشتی را ترک کرد. محمد بنا در مورد نحوه قضاوت داور کشتی سعید عبدولی در گفتگویی گفته است:" برای مسئولان فیلا قابل هضم نیست که کشتی فرنگی ایران که سابقه قهرمانی در المپیک را نداشته بیاید و دو مدال طلا بگیرد و در آستانه کسب سومین طلا هم باشد. آنها این را باور ندارند و به هر بهانه‌ای می‌خواهند علیه کشتی فرنگی ایران حاشیه سازی کنند."