احسان روزبهانی، امشب در رینگ مشت‌زنی

احسان روزبهانی حق نشر عکس Reuters

احسان روزبهانی، مشت زن ۲۴ ساله وزن ۸۱ کیلوگرم تنها ورزشکار ایرانی است که قرار است امشب چهارشنبه در ساعت ۲۳.۰۰ به داخل رینگ مشت‌زنی برود. تیم ایران در بازی های امروز و در باقی رشته ها ورزشکاری ندارد و همه در انتظار بازی روزبهانی هستند.

روزبهانی در اولین بازی خود در یک رقابت نزدیک مونرا والرا از کلمبیا را با نتیجه ۱۲ بر ۱۰ شکست داد و راهی مرحله دوم شد تا با بهرام مظفر از ترکیه مسابقه دهد.

او در دومین مسابقه خود و در راند اول پنج بر چهار بر بهرام مظفر غلبه کرد اما در راند دوم با همین نتیجه مغلوب شد و در حالیکه تصور می شد راند سوم بسیار نزدیک باشد، روزبهانی با قدرت و با نتیجه سنگین ۹ بر۳ حریف ترک خود را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات رسید.

احسان روزبهانی بعد از آن مسابقه در گفتگو با خبرنگاران گفت: حریف سرسختی داشتم. این بوکسور ترک با مظاهری هم بازی کرده بود، ولی من تا به حال مقابل او قرار نگرفته بودم. اما در راند سوم طوری او را می‌زدم که دیگر نتواند سرپا بایستد.

حریف امشب احسان روزبهانی، عاد‌ل‌بک نیازیم‌بتف مشت زن ۲۳ ساله اهل قزاقستان است.

اگر احسان روزبهانی در مسابقه امشب برنده شود ، در مرحله بعدی برای کسب مدال خواهد جنگید. تا کنون هیچ مشت زن ایرانی در مسابقات المپیک موفق به دریافت مدال نشده است.