تجلیل احمدی‌نژاد از کشتی‌گیر حذف شده

حق نشر عکس isna

محمود احمدی نژاد رییس‌جمهوری اسلامی ایران، به محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان دستور داد که از سعید عبدولی به اندازه ورزشکارانی که مدال طلا دریافت کرده‌اند، تقدیر شود و معادل آنها جایزه نقدی دریافت کند.

شکست سعید عبد ولی در مسابقات کشتی فرنگی وزن ۶۶ کیلوگرم سر و صدای زیادی به راه انداخت. مسئولین ورزش ایران و بسیاری از کارشناسان نحوه قضاوت این بازی را غیر منصفانه و حق سعید عبدولی را ضایع شده دانستند.

محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران، پس از رسیدن قاسم رضایی به فینال ۹۶ کیلوگرم کشتی فرنگی در جمع خبرنگاران گفت: "سعید آنقدر روشن کشتی گرفت که حتی افرادی که تخصص نداشتند فهمیدند که او با ناداوری حذف شد. البته بدتر از این‌ها نیز اتفاق افتاده است. در پکن هم خیلی از ورزشکاران به ناحق روی سکو رفتند."

محمد بنا دست آخر درباره جایزه صدمیلیون تومانی کمیته ملی المپیک که گفته می شود به او اهدا خواهد شد گفت: "من دنبال این چیزها نیستم. نشان لیاقتم را از مردم گرفتم و فقط می‌خواهم که چیزهایی که برای من در نظر گرفته‌اند را به سعید عبد ولی بدهند. از نظر من تنها چیزی که برای عبدولی ارزشمند بود، مدال طلای المپیک است اما حالا اگر می خواهند چیزی به من بدهند باید آن‌ها را به سعید بدهند."

سعید عبد ولی نیز پس از بازگشت به ایران در جمع خبرنگاران گفت: "واقعا در آنجا کسی نبود که از حق ما دفاع کند. در حالی که برنده مسابقه بودم، دسته حریفم بالا رفت و کسی نبود که از من دفاع کند."

او پیشتر و پس از باخت در دیدار با خبرنگاری در لندن گفته بود: "اگر محمد بنا نبود یقه داور را در وسط تشک می گرفتم و او را تکه تکه می کردم .باور کنید این کار را می کردم.او زحمات چندین و چند ساله ام را به باد داد."

محمد عباسی، وزیر ورزش جمهوری اسلامی ایران نیز در گفتگویی با رسانه های ایرانی گفت: "ما نباید جبهه علیه خودمان ایجاد کنیم و باید با اعتراض رسمی و قانونی پیش برویم، به هر حال همچنان ورزشکاران ما در روزهای آینده در میدان‌های مسابقه حاضر می‌شوند و نباید یک جبهه علیه کاروان ایران به وجود آید."

مطالب مرتبط