دو برنز تعداد مدال‌های ایران را به دوازده رساند

کمیل قاسمی حق نشر عکس Reuters

احسان لشگری و کمیل قاسمی در وزن های ۸۴ و ۱۲۰ کیلوگرم با پیروزی در دیدارهای نهایی برنز به ترتیب یازدهمین و دوازدهمین مدال های ایران در المپیک را کسب کردند.

احسان لشگری در وزن ۸۴ کیلوگرم هم با غلبه بر ابراهیم بلوک باشی از ترکیه مدال برنز را کسب کرد. احسان لشگری زمان اول را سه بر دو و زمان دوم را سه بر صفر به پایان برد و برنده مدال برنز المپیک شد.

نماینده ایران که در وزن ۸۴ کیلوگرم با قرعه سختی روبرو شده بود، کشتی گیرانی از قزاقستان، ارمنستان و روسیه را شکست و در دیدار نیمه نهایی و در کشتی نزدیک مغلوب قهرمان المپیک رشید رشید اف آذربایجانی شد و به دیدار رده بندی راه پیدا کرد.

نماینده ایران در ۱۲۰ کیلو گرم هم در یکی از دو دیدار نهایی برنز برابر ترول دلاگنف آمریکایی به پیروزی رسید و مدال برنز را کسب کرد.

او وقت اول را چهار بر صفر پیروز شد و در وقت دوم یک بر صفر مغلوب حریف آمریکایی، تا کار به وقت سوم بکشد، در زمان سوم کمیل قاسمی توانست حریف آمریکایی خود را از تشک خارج کند و یک امتیاز از حریف اش گرفت. او تا پایان زمان قانونی کشتی را کنترل کرد تا دست اش بعنوان نفر پیروز بالا رود.

کمیل قاسمی پیش از باخت برابر آرتور تایمازف از ازبکستان در مرحله یک چهارم نهایی، حریف کانادایی خود را در دور مقدماتی مغلوب کرده بود.

با راهیابی تایمازوف به فینال دسته ۱۲۰ کیلو، کمیل قاسمی شانس کسب مدال برنز را پیدا کرد. او در گروه بازنده ها نیک مارتین آلمانی را شکست داد و به یکی از فینال های برنز وزن ۱۲۰ کیلوگرم رسید.

فردا و در روز آخر المپیک لندن، رضا یزدانی در ۹۶ کیلو و رضا تقوی ۶۶ کیلوگرم به روی تشک خواهند رفت.