مکزیک قهرمان فوتبال المپیک شد

تیم فوتبال مکزیک حق نشر عکس AFP

تیم فوتبال مکزیک در فینال فوتبال مردان المپیک تیم پر ستاره برزیل را شکست داد و برای اولین بار مدال طلای فوتبال المپیک را کسب کرد. در ثانیه سی و دو بازی، آربیه پرلتا مهاجم مکزیک با استفاده از اشتباه مدافعان برزیل، توپ را وارد دروازه برزیل کرد.

پس از این گل برزیل تلاش زیادی برای جبران گل خورده کرد ولی در نهایت و باز هم در غفلت مدافعان برزیل پرلتا گل دوم را در دقیقه ۷۵ وارد دروازه برزیل کرد تا نتیجه دو بر صفر به صعود مکزیک شود.

برزیل که امید زیادی برای کسب اولین مدال طلای فوتبال المپیک داشت، در وقت های اضافه توسط هالک به گل رسید، ولی این گل هم برای پیروزی میزبان آینده المپیک کافی نبود.

در ادامه وقت های اضافه برزیل فرصت گلزنی و کشاندن بازی به وقت های اضافه را پیدا کرد ولی اسکار نتوانست توپ ارسالی را وارد دروازه کند تا مکزیک برای اولین بار قهرمان فوتبال المپیک شود.

برزیل در صورت کشیده شدن بازی به وقت های اضافه باز هم به مشکل بر می خورد، زیرا که دفاع های این تیم عملکرد مناسبی در این بازی نداشتند.

تیم المپیک برزیل با زدن سه گل در هر کدام از پنج بازی گذشته خود، یکی از امیدهای اصلی کسب مدال طلای بودند. اما مکزیک با استفاده از اشتباهات مدافعان برزیلی روی سکوی نخست المپیک ایستاد.

برزیل پس از باخت امروز برابر مکزیک برای مدال طلای خانگی در المپیک ریو ۲۰۱۶ خود را آماده می کند. برزیل در ۲۰۱۴ هم میزبان جام جهانی فوتبال خواهد بود.