محمد بن‌همام اتهام سوء مدیریت مالی را به چالش می‌کشد

به روز شده:  17:19 گرينويچ - سه شنبه 14 اوت 2012 - 24 مرداد 1391
محمد بن همام

محمد بن‌همام رئیس پیشین کنفدراسیون فوتبال آسیا، می‌گوید تلاش خواهد کرد بی‌اساس بودن اتهام جدید فیفا را نشان دهد. فیفا به‌تازگی او را به سوء مدیریت مالی متهم کرده‌ است.

فدراسیون جهانی فوتبال، مدیریت محمد بن همام بر کنفدراسیون فوتبال آسیا در دوران ریاست او بر این کنفدراسیون را بررسی خواهد کرد.

ماه گذشته دادگاه عالی ورزش محرومیت مادام‌العمر آقای بن‌همام از فعالیت‌های مربوط به فوتبال را لغو کرد.

پیش از آن، فدارسیون جهانی فوتبال آقای بن‌همام را "تا پایان عمر "از هرگونه "فعالیت مربوط به فوتبال در حوزه ملی و بین‌المللی" منع کرده بود.

دادگاه حکمیت اعلام کرد که شواهد کافی برای اثبات این اتهام پیدا نکرده، و بر همین اساس محرومیت آقای بن‌همام را لغو کرد.

بن همام به تلاش برای خرید رأی در انتخابات ماه ژوئن ۲۰۱۱ (خرداد ماه ۱۳۹۰) ریاست فیفا متهم شده بود.

در نامه محمد بن‌همام به اعضای کمیته کنفدراسیون فوتبال آسیا آمده است: "تیم حقوقی من بلافاصله پاسخ لازم را به اقدام ای اف سی و فیفا در مورد محرومیت من - که با انگیزه های سیاسی انجام شد - خواهند داد. من به‌زودی گام‌‎های بعدی را در مورد پاک کردن این اتهام، که مورد آشکاری از سوء استفاده از قدرت در فیفا است، برخواهم داشت"

آخرین بررسی حساب‌های کنفدارسیون فوتبال آسیا توسط حسابداران، نشان می‌دهد که این کنفدارسیون در زمان ریاست بن‌همام پرداخت‌هایی به اشخاص حقیقی داشته است.

بن‌همام در توضیح علت این پرداخت‌ها گفته که این پرداخت‌ها از حساب شخصی او بوده است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.