ریبری و بنزما برای توضیح در رابطه با اتهام جنسی به دادگاه احضار شدند

به روز شده:  14:36 گرينويچ - چهارشنبه 15 اوت 2012 - 25 مرداد 1391
کریم بنزما و فرانک ریبری

یک قاضی در فرانسه کریم بنزما و فرانک ریبری، بازیکنان تیم ملی فوتبال این کشور را برای ارایه توضیحاتی درباره اتهام ارتباط جنسی با روسپی زیر سن قانونی به دادگاه احضار کرد.

قاضی در مورد ارتباط بازیکنان ملی پوش فرانسوی با ضاحیه دهار در دو سال پیش آغاز کرده است، این درحالی است که هر دو بازیکن ملی پوش تیم ملی فرانسه در بازی دوستانه مقابل اروگوئه به میدان خواهند رفت.

بنزما و ریبری هر دو این اتهام را رد کرده اند و ضاحیه دهار هم تائید کرده که ستاره ای فرانسوی نمی دانستند که او در آن زمان ۱۶ ساله است.

قاضی تحقیق این پرونده اعلام کرده که این دو بازیکن برای شهادت برای در دادگاه حاضر شوند ولی هنوز تاریخ تاریخ دقیقی را برای آن مشخص نکرده است.

تصمیم آندره داندو قاضی این پرونده برای تحقیق با پیشنهاد دادستان پاریس در آذر سال گذشته مبنی بسته شدن این پرونده به علت اطلاع نداشتن بازیکنان از سن ضاحیه دهار در تضاد است.

بر اساس قانون فرانسه پرداخت پول برای رابطه جنسی با کسی که زیر ۱۸ سال است جرم محسوب می شود و فرد مجرم به سه سال زندان و پرداخت ۴۵ هزار یورو (معادل پنجاه و پنج هزار دلار) محکوم خواهد شد.

ماجرای ارتباط ضاحیه و ستاره های فوتبال فرانسه، از دوسال پیش و زمانی آغاز شد که پلیس تحقیقاتی را در مورد کلوب شبانه ای در پاریس آغاز کرد. این کلوب در آن زمان به روسپی ها زیر هیجده سال اجازه ورود می داد.

سیلویان کورمیه وکیل مهاجم رئال مادرید در واکنش به احظار کریم بنزما به دادگاه گفته که او بی گناه است:" بنزما پیش از شروع دادگاه توضیحاتش را به قاضی ارایه خواهد کرد"

دیدیه دشان سرمربی تیم ملی فرانسه گفته که در این مورد قضاوت نخواهد کرد و این اتفاق تاثیری بر جایگاه آنها در تیم ملی فرانسه نخواهد گذاشت.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.