فان پرسی به منچستر یونایتد می‌پیوندد

به روز شده:  14:47 گرينويچ - پنج شنبه 16 اوت 2012 - 26 مرداد 1391

منچستر یونایتد توافق کرده است که با رابین فان پرسی، مهاجم هلندی آرسنال قراردادی ۴ ساله به ارزش ۲۴ میلیون پوند امضا کند.

این بازیکن ۲۹ ساله در ظرف ۴۸ ساعت آینده با مسئولان منچستر یونایتد ملاقات خواهد کرد تا درباره شرایط پیوستن به این تیم مذاکره کند و تحت آزمایش های پزشکی قرار گیرد.

باشگاه منچستر یونایتد در وب سایت رسمی خود اعلام کرد برای انتقال رابین فان پرسی، با منچستریونایتد به توافق رسیده است.

به این ترتیب اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود فان پرسی می تواند در نخستین دیدار یونایتد در فصل جدید که دوشنبه هفته آینده مقابل اورتون برگزار خواهد شد برای منچستر یونایتد به میدان برود.

فان پرسی در سال ۲۰۰۴ از باشگاه هلندی فاینورد به آرسنال پیوست و در طول این مدت در پست های مختلف خط حمله آرسنال بازی کرده، اما در اواخر بیشتر در نقش نوک حمله ظاهر شده است.

مهاجم هلندی آرسنال که در فصل گذشته بهترین بازیکن لیگ برتر انگلستان شناخته شد، پیش از این مورد توجه چهار باشگاه بارسلونا ، منچسترسیتی، یوونتوس و پاری سن ژرمن قرار گرفته بود.

بی بی سی مطلع شده است که آرسنال قصد داشت بیشترین دستمزد را که تاکنون پرداخته به این بازیکن بپردازد اما قرارداد جدیدی به او پیشنهاد نداده است.

کاپیتان آرسنال که فصل پیش مجموعا ۴۴ گل در ۵۷ بازی برای باشگاه آرسنال به ثمر رساند، اصرار داشت که تا بازی نهایی آرسنال با وست برام در ۱۲ مه درباره آینده اش صحبت نکند.

او سه روز بعد از پایان این بازی با آرسن ونگر سر مربی و ایوان گازیدیسات، مدیر عامل آرسنال وارد مذاکره شد.

ونگر و گازیدیسات در مورد نحوه انتقالات و عملکرد تیم اختلاف نظر داشتند.

بنابر این درباره انعقاد قرارداد تازه ای مذاکره نشد و فان پرسی برای حضور در بازی های جام ملت های اروپا ۲۰۱۲-۲۰۱۱ به تیم ملی هلند پیوست.

فان پرسی اعلام کرد که دیگر قراردادش را با آرسنال تمدید نخواهد کرد. این قرارداد روز ۴ ژوئیه پایان یافت و او ۱۷ ژوئیه برای ادامه تمرین به زمین رفت.

در همان هفته منچستر یونایتد، منچستر سیتی و یوونتوس برای به خدمت گرفتن او ابراز علاقه کردند. اما قیمت پیشنهادی آنها کمتر از آنچه بود که آرسنال انتظارش را داشت.

آرسنال اعلام کرده بود که تا مبلغ مزایده به بیش از ۲۰ میلیون پوند نرسد وارد مذاکره نخواهد شد.

یونایتد، سیتی و یوونتوس هر سه با مبلغی بالاتر پیشنهاد خرید فان پرسی را دادند اما این خود او بود که سرانجام منچستر یونایتد را انتخاب کرد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.