هفته اول لیگ برتر انگلستان؛ شکست سنگین لیورپول با مربی جدید

به روز شده:  18:40 گرينويچ - شنبه 18 اوت 2012 - 28 مرداد 1391
 لیورپورل

بعد از تب المپیک، لیگ برتر انگلستان با شوک و هیجان آغاز شد. لیورپول در هفته اول با مربی جدید خود براندون روجرز سه بر صفر در خانه وست برام ویچ باخت و کوئین پارک رنجرز در زمین خود پنج گل از سوانسی دریافت کرد.

تیم پر آوازه لیورپول شروع بسیار بدی داشت و در بیرمنگام سه بر صفر به وست برام ویچ آلبیون باخت که حالا زیر نظر استیو کلارک مربی سابق لیورپول کار می کند. در نیمه اول زولتان گرا از روی یک ضربه کرنر توپ را به گوشه دروازه پپه رینا فرستاد.

نیمه اول با تک گل وست برام به پایان رسید، در نیمه دوم و در دقیقه ۵۷ "دنیل اگر" با خطا بر روی شین لانگ از بازی اخراج شد تا برندون راجرز مربی جدید لیورپول از همان اول فصل زیر فشار قرار گیرد. پتیر اودم وینگه پنالتی وست برام را گل کرد و در ادامه روملو لوکاکو در دقیقه ۷۷ سومین گل وست برام را وارد دروازه لیوپورل کرد تا طرفداران این تیم با ناامیدی فصل جدید لیگ برتر را آغاز کنند.

در شمال لندن آرسنال با وجود فرصت‌های زیادی نتوانست قفل دفاع ساندرلند را باز کند و این بازی صفر صفر مساوی شد. آزسنال که در فاصله کمتر از دو روز، دو بازیکن کلیدی خود را از دست داده، در خط میانی و خط حمله با مشکلاتی مواجه است. رابین فان پرسی با روز پنج شنبه با قردادی ۲۴ میلیون پوندی(۳۸ میلیون دلار) به منچستر یونایتد پیوست و الکس سانگ هم با قرداد ۱۵ میلیون پوندی(۲۵ میلیون دلار) امروز این تیم را به مقصد بارسلونا ترک کرد.

اما در غرب شهر فولام درس بزرگی به نوریچ سیتی داد و در حضور روی هاجسون مربی تیم ملی انگلستان ۵ بر صفر برنده شد. چند خیابان بالاتر در محله شپردز بوش تیم دیگر غرب لندنی کوئینز پارک رنجرز در خانه غافلگیر شد و پنج بر صفر به سوانزی باخت.

در بازی‌های دیگه امروز وستهم حضور مجددش در لیگ برتر رو جشن گرفت و استون ویلا رو یک - هیچ برد. ردینگ با یک پنالتی دیر هنگام با استوک یک یک مساوی کرد.

اما در آخرین بازی نیوکاسل در سنت جمیز پارک میزبان تانتهام بود. تانتهام با مربی جدید خود آندره ویلاش بواش دو بر یک بازی را به نیوکاسل واگذار کرد. دو تیم در نیمه اول صفر صفر به رختکن رفتند. دمبابا در دقیقه ۵۴ با ضربه ای کات دار از گوشه محوطه جریمه توپ را وارد دروازه نیوکاسل کرد اما جرمین دفو در دقیقه ۷۵ بازی را مساوی کرد. ده دقیقه مانده به وقت قانونی بازی،بن عارفا در محوطه جریمه سرنگون شد و داور نقطه پنالتی را نشان داد. مهاجم فرانسوی نیوکاسل خودش پنالتی را وارد دروازه تاتنهام کرد تا تیم اش سه امتیاز این بازی سخت را کسب کند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.