برد بلژیکی چلسی برابر ویگان

به روز شده:  17:13 گرينويچ - 19 اوت 2012 - 29 مرداد 1391
ادین هازارد

با درخشش ادین هازارد، چلسی اولین سه امتیاز فصل جدید لیگ بر‌تر انگلستان را کسب کرد. چلسی با دو گل زود هنگام برانیسلاو ایوانوویچ و فرانک لمپارد، ویگان را در خانه‌اش شکست داد.

آبی پوشان چلسی، ۹۲ روز بعد از قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در اولین بازی خود در لیگ بر‌تر، میهمان ویگان آتلتیک بودند. این تیم در فصل تازه لیگ بر‌تر با خرید دو هافبک خلاق یعنی ادین هزارد، ستاره ملی پوش بلژیکی، و اسکار برزیلی، خط میانی خود را تقویت کرده است. هازارد که از ابتدا در ترکیب چلسی قرار گرفته بود و در‌‌ همان ابتدای بازی توانست ویگان را غافلگیر کند.

اسکار، دیگر بازیکن تازه وارد چلسی، در نیمه دوم، شانس حضور در زمین را پیدا کرد ولی نتوانست به اندازه ادین هازارد در زیمن موثر باشد.

ملی پوش بلژیکی در دقیقه ۲ با پاسی عالی برانیسلاو ایوانوویچ را در موقعیت گلزنی قرار داد و او هم با ضربه ساده توپ را وارد دروازه ویگان کرد. ۵ دقیقه بعد ادین هزارد با به توپ وارد محوطه جریمه ویگان شد و مدافع ویگان با تکلی خشن او را سرنگون کرد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد. فرانک لمپارد در دقیقه ۷ گل دوم چلسی را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند.

از سوی دیگر ویکتور موزز، مهره اصلی ویگان، که چلسی به دنبال خرید اوست، دوبار و از راه دور، آمادگی پی‌تر چک دروازبان چلسی، را سنجید. بازیکن نیجریه‌ای ویگان که فصل گذشته ۶ گل برای این تیم به ثمر رساند، عملکرد بسیارخوبی در این بازی داشت تا مشخص شود چرا ویگان ۸. ۵ میلیون پوند (سیزده میلیون دلار) روی او قیمت گذاشته است.

در ادامه بازی، با وجود اینکه هر دو تیم موقعیت‌های دیگری برای گلزنی داشتند، اما دو گل چلسی که در ده دقیقه اول و با حرکات غافلگیرکننده هازارد به ثمر رسیده بود پابرجا ماند و چلسی اولین بازی خود را در خارج از خانه با برد آغاز کرد. در دومین بازی امروز منچس‌تر سیتی و یکی از تیم تازه راه یافته به لیگ بر‌تر ساتهمتون با یکدیگر بازی می‌کنند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.