شکست منچستر یونایتد با فان پرسی در اولین گام

به روز شده:  13:06 گرينويچ - سه شنبه 21 اوت 2012 - 31 مرداد 1391
رابین فان پرسی

منچستر یونایتد در اولین بازی خود در لیگ برتر انگلستان ۱-هیچ از اورتون شکست خورد. اورتون در این مسابقه بر جریان بازی مسلط بود و شروع خوبی در فصل جدید داشت.

رابین فان‌پرسی در این بازی برای اولین بار با پیراهن منچستریونایتد به زمین رفت. خرید ۲۴ میلیون پوندی (۳۸ میلیون دلار) الکس فرگوسن از آرسنال، در دقیقه ۶۷ به بازی آمد، ولی نتوانست مانع شکست تیمش شود. این اولین بار از سال ۲۰۰۴ بود که منچستر یونایتد در هفته اول لیگ برتر شکست می‌خورد. شیاطین سرخ در آن سال اولین بازی فصل را به چلسی باختند.

گل پیروزی اورتون با ضربه مروان فیلینی، بازیکن بلژیکی به ثمر رسید، او قبل از زدن گل، در نیمه اول هم با جایگیری مناسب در خط حمله، فرصت‌های مناسبی برای هم‌تیمی‌هایش بوجود آورد، ولی اورتون در نیمه اول نتوانست سودی از آنها ببرد.

این مهاجم غول پیکر ۲۴ ساله با ضربه سری که از روی کرنر دارن گیبسون زد، توانست داوید دخه‌آ را تسلیم کند. دروازبان منچستر یونایتد در نیمه اول در چند موقعیت مسلم گلزنی را بازیکنان اورتون گرفته بود.

وقتی فان‌پرسی در دقیقه ۶۷ برای اولین بار، برای منچستر وارد زمین شد، اورتون با بازی بسته اجازه نفوذ به مهاجمان منچستر یونایتد نداد. اورتون به طور سنتی لیگ برتر را آرام آغاز می‌کند، ولی در بازی اول این فصل آنها توانستند به راحتی منچستر را شکست دهند.

شادی پر سر و صدای هواداران اورتون در گودیسون پارک، فرگوسن را به فکر عملکرد کم فروغ خط دفاعی‌اش انداخت. مایکل کاریک، که پست اصلی اش هافبک است، از روی ناچاری در مرکز خط دفاعی و درکنار نمانیا ویدیچ قرار گرفت، اما نتوانست انتظارات سرمربی شیاطین سرخ را برآورده کند.

اورتون از غیبت مدافعان مصدوم منچستر یونایتد، یعنی ریو فردیناند، فیل جونز، کریس اسمالینگ و جانی اوانز، نهایت استفاده را کرد و سه امتیاز بازی را به‌دست آورد. الکس فرگوسن در ترکیب اصلی در خط حمله از وین رونی و دنی ولبک جوان استفاده کرد.

منچستر یونایتد در هفته دوم لیگ برتر شنبه ۲۵ اوت ( 4 شهریور) میزبان فولهام خواهد بود.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.