انتخاب رئیس فدراسیون قایقرانی ایران، در غیاب نماینده کمیته ملی المپیک

به روز شده:  16:52 گرينويچ - چهارشنبه 22 اوت 2012 - 01 شهریور 1391
سولماز عباسی

پاروزنان ایرانی درحالی در المپیک لندن شرکت کردند که پیش‌تر خطر تعلیق، فدراسیون قایقرانی ایران را تهدید می‌کرد

مجمع انتخاباتی فدراسیون قایقرانی، امروز چهارشنبه ۲۲ اوت (۱ شهریور) محمد شروین اسبقیان را به ریاست این فدراسیون انتخاب کرد.

جلسه امروز این مجمع به ریاست حمید سجادی، معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این مجمع در غیاب نماینده کمیته ملی المپیک ایران برگزار شد.

۴ نفر نامزد ریاست فدراسیون قایقرانی بودند، اما ۳ نفر آنها پیش از انجام رأی‌گیری از نامزدی انصراف دادند و به این ترتیب آقای اسبقیان تنها نامزد احراز ریاست فدراسیون بود.

در میان ۳ نامزد دیگر، خسرو ابراهیمی پیش از شروع جلسه مجمع، و حسین مطیعی و توفیق کابلی در روز رأی‌گیری به‌نفع آقای اسبقیان کناره‌گیری کردند.

احمد دنیامالی از سال ۱۳۸۳ تا خرداد ۱۳۹۱ ریاست فدراسیون قایقرانی را به عهده داشت. او پیش از المپیک ۲۰۱۲ لندن از سوی وزارت ورزش ایران از مقام خود کنار گذاشته شد.

کمیته بین‌المللی المپیک برکناری آقای دنیا مالی را نپذیرفت و فدراسیون قایقرانی را به تعلیق تهدید کرد.

آقای دنیا مالی رابطه خوبی با فدراسیون جهانی کانو دارد. او چندی پیش در گفتگو با خبر آنلاین گفته بود: " من آدم گمنامی نیستم. مسئولان فدراسیون جهانی مدت‌هاست که من را می‌شناسند و در جریان کارهایی که انجام داده‌ام هستند. جدای از این موضوع، ما علاوه بر همکار، دوست قدیمی هم هستیم، مسئولان فدراسیون جهانی نگران دوست قدیمی‌شان هستند"

به گزارش ایسنا، آقای سجادی درباره نامه تعلیق کمیته بین‌المللی المپیک گفته است که این مسأله با همکاری، تعامل و ارائه توضیحات به موقع قابل حل است. سجادی اضافه کرد: "در تمام عرصه‌های جهانی نظرات مجمع فدراسیون‌ها قابل احترام است و ما نیز با تعامل و همکاری این مورد را حل خواهیم کرد."

دبیر کل فدراسیون جهانی کانو در گفتگوی اختصاصی با بی‌بی‌سی فارسی گفته بود که تغییرات بوجود آمده در این فدراسیون، توسط دولت ایران، را غیر قابل قبول می‌داند. او گفت که طی چند نامه این موضوع را به اطلاع وزارت ورزش رسانده است.

او همچنین گفته بود که ورزشکاران ایرانی تنها با تأیید آقای دنیا مالی مجاز به شرکت در المپیک لندن خواهند بود.

تغییرات جدید در فدراسیون قایقرانی ایران ممکن است بار دیگر با مخالفت فدراسیون جهانی قایقرانی مواجه شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.