مشعل‌های پارالمپیک لندن روشن می شوند

به روز شده:  15:36 گرينويچ - چهارشنبه 22 اوت 2012 - 01 شهریور 1391

از مجموع چهار مشعلی که قرار بود به مناسبت آغاز بازی های پارالمپیک لندن ۲۰۱۲ روشن شود، اکنون ۳ مشعل در ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی روشن شده اند.

تنها یک مشعل باقی مانده که قرار است در اسکافل پایک در منطقه لیک دیستریکت انگلستان به زودی روشن شود.

چهار گروه متشکل از ورزشکاران معلول، کوهنوردان و جوانان پیشاهنگ به بلندترین نقاط انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی صعود می کنند تا به مناسبت آغاز بازی ها در هفته آینده، مشعل ها را روشن کنند.

این مشعل ها پس از سفر به چهار پایتخت در بریتانیا، در نهایت در روز بیست و هشتم ماه اوت به استوک مندویل در جنوب انگلستان آورده خواهند شد.

سپس این چهار مشعل طی مراسمی شعله رقابت های پارالمپیک ۲۰۱۲ را در لندن روشن خواهند کرد تا رسما این رقابت ها آغاز شود.

مشعل اسنودون در ولز حدود ساعت ۱۰:۱۰ دقیقه صبح امروز به وقت گرینویچ، با حضور لرد سباستین کو، دبیر اجرایی المپیک ۲۰۱۲ روشن شد.

او در این مورد به بی بی سی گفت: "من مطمئنم که روشن کردن مشعل ها هیجان زیادی در بین مردم ایجاد می کند. من فکر می کنم بسیاری از مردم با مشاهده کیفیت ورزش معلولین کاملا غافلگیر خواهند شد. بسیاری از آنها احتمالا المپیک را برای اولین بار دیده و شگفت زده شدند اما هنگامی که پارالمپیک را برای اولین بار ببینند از تعجب شاخ در می آورند."

در حالی که دست اندر کاران مطبوعات با استفاده از خط آهن کوهستانی از اسنودون بالا رفتند، لرد کو و کوهنوردان خود آن را صعود کردند.

اولین نفری که شعله را حمل کرد، ایلین پرت بود که دچار اختلال دو قطبی است.

او به بی بی سی گفت: "من تنها روز سه شنبه (دیروز) فهمیدم که اولین حامل آن خواهم بود. این خبر بسیار مهمی بود که در ابتدا متوجه آن نشدم."

خانم پرت در ادامه گفت: "من به عنوان نماینده گروهی انتخاب شدم که خودم عضوی از آن گروه هستم. به این دلیل انتخاب شدم که سایر اعضای آن از نظر فیزیکی قادر به صعود از این بلندی نبودند. واقعا خارق العاده است."

او اضافه کرد: "امیدوارم مردم درک کنند که معلولین هم دارای توانمندی های ویژه ای هستند و نقص آنها مانع از پیشرفتشان نمی شود."

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.