سوپر جام اسپانیا یا دوئل مورینیو با ویلانووا

به روز شده:  12:27 گرينويچ - پنج شنبه 23 اوت 2012 - 02 شهریور 1391

ساعاتی پیش از دیدار سوپر جام باشگاه های اسپانیا میان دو تیم پرطرفدار بارسلونا و رئال مادرید، ژوزه مورینیو، سر مربی تیم فوتبال رئال مادرید تلاش می کند گذشته جدال آمیز با تیتو ویلانووا، سر مربی بارسلونا را پشت سر بگذارد.

سال گذشته در همین دیدار مورینیو انگشتش را در چشم تیتو ویلانووا فرو برد و ویلانووا در واکنش به صورت مورینیو سیلی زد.

در آن زمان ویلانووا دستیار پپ گواردیولا، سر مربی سابق بارسلونا، بود.

هر دوی آنها بعد از آن حرکت عذرخواهی کردند و البته محروم شدند. این محرومیت پس از مدتی لغو شد.

مورینیو در مورد دیدار امشب (پنجشنبه، ۲۳ اوت) می گوید: "موضوع دیگر پپ و تیتو نیستند، موضوع مسابقه با بارسا است و اکنون تمرکز ما تنها بر روی این مسئله است."

در بخشی از گفتگوی اختصاصی با بی بی سی از او درباره بارسلونا و شهرت آن به عنوان بزرگترین باشگاه نسل خود سوال شد و اینکه چطور با توجه به این شهرت، این رئال مادرید بود که لالیگا را برد.

مورینیو در جواب گفت: "این ما بودیم که برنده شدیم. ما با اختلاف ۹ امتیاز برنده شدیم. آنها نبردند زیرا فصل بدی داشتند، به این دلیل که گاهی اوقات تیم های بزرگ فصل بدی دارند و امتیاز از دست می دهند. آنها ۹۱ امتیاز آوردند و با ۹۱ امتیاز شما در هر لالیگا قهرمان می شوید. مسئله این است که آنها بد عمل نکردند اما رئال مادرید بهتر عمل کرد و ۱۰۰ امتیاز آورد. ما همه رکوردهای لیگ اسپانیا را شکستیم. پس ما بردیم چون شگفت انگیز بودیم و فصل منحصر به فردی داشتیم."

دیدار رفت ال کلاسیو، امشب پنجشنبه ۲ شهریور در نیوکمپ برگزار می شود و در دیدار برگشت در روز ۳۰ سپتامبر رئال در برنابئو میزبان بارسلونا خواهد بود.

مورینیو در بخشی دیگر از این مصاحبه گفت: "من فکر می کنم این دیدار تاثیر کمی بر روی فصل داشته باشد. اگر بتوانم انتخاب کنم همان چیزی را انتخاب می کنم که سال گذشته اتفاق افتاد، یعنی ما سوپر جام را باختیم ولی لالیگا را بردیم."

مورینیو در حالی برد امشب را نسبتا بی اهمیت توصیف می کند که بارسلونا فصل تازه لالیگا را توفانی آغاز کرده است.

ستاره های این تیم در نیوکمپ، پنج بر یک رئال سوسیداد را شکست دادند.

اما رئال در هفته اول لیگ با والنسیا ۱ بر ۱ مساوی کرد.

در ۲۵۰ دیدار سنتی رئال مادرید و بارسلونا که به ال کلاسیکو معروف است، سهم رئال ۹۱ برد و سهم بارسلونا ۱۰۴برد بوده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.