اتهام سه ورزشکار پارالمپیکی اردنی به سوءاستفاده جنسی از کودکان

به روز شده:  16:00 گرينويچ - پنج شنبه 23 اوت 2012 - 02 شهریور 1391

مقامات اردنی قول داده اند که هر سه نفر در دادگاه حاضر می شوند

سه نفر از اعضا تیم معلولین اردن در مسابقات پارالمپیک لندن به اتهام تعرض جنسی به کودکان در ایرلند شمالی دستگیر شدند.

تیم پارالمپیک اردن در کمپ تمرینی "آنتریم" ایرلند به سر می برد و طی روزهای گذشته پلیس ایرلند شمالی سه نفر از اعضا این تیم را به اتهام تعرض جنسی بازداشت کرده است. "دست درازی" به دو کودک و "تعرض" به یک زن جهانگرد به علاوه "ایجاد مزاحمت و چشم چرانی"، از جمله اتهامات این سه نفر است.

نفر اول، فیصل همش مربی و بدنساز تیم است که متهم به سو استفاده جنسی از یک کودک است.

دو نفر دیگر هر دو از ورزشکاران شناخته شده کشور اردن هستند که از ناحیه پا معلول اند و با ویلچر حرکت می کنند. موتاز الجنیدی وزنه بردار ۴۵ ساله و برنده مدال برنز المپیک پکن است که به جرم ایجاد مزاحمت محاکمه می شود و عمر سامی قرادهی وزنه بردار ۳۱ ساله باید در مقابل اتهام به تعرض جنسی به حداقل دو کودک زیر سن قانونی پاسخگو باشد.

یکی از کودکان، دختر ۱۴ ساله ای است که ادعا کرده است که در روز ۱۸ اوت هنگامی که می خواست با عمر سامی عکس بگیرد مورد تعرض جنسی او واقع شد و دیگری گفته است که بیرون از کمپ و در محوطه ای خلوت مورد سواستفاده عمر سامی و فیصل همش قرار گرفته است.

در اولین دادگاهی که در شهر لاندندری در ایرلند شمالی برپا شد هر سه نفر ادعاهای مطرح شده در دادگاه را رد کرده اند و تونی کاهیر مشاور حقوقی این سه نفر اعلام کرده که مدارک ارائه شده به دادگاه برای اثبات جرم کافی نیست.

در پایان این دادگاه رایی مبنی بر عدم شرکت این سه نفر در مسابقات پارالمپیک لندن صادر نشد و فقط فدراسیون ورزش اردن موظف شد که برای آزادی موقت آنها بابت هر یک مبلغ ۵۵۰۰ پوند وثیقه بگذارد.

دادگاه بعدی این سه نفر در ماه اکتبر برپا می شود و مقامات اردنی قول داده اند که هر سه نفر در دادگاه حاضر می شوند.

نماینده سفارت اردن در دادگاه روز چهارشنبه اعلام کرد که از اتفاقی که افتاده متاسف است و ملک عبدالله، پادشاه اردن شخصا ماجرا را پی گیری می کند و این ورزشکاران قطعا در صورت بازگردانده شدن به اردن باز هم دادگاهی می شوند.

از سوی دیگر سفارت اردن اعلام کرده است که در دادگاه بعدی که در بریتانیا برپا می شود از حقوق شهروندی اتباعش حفاظت خواهد کرد و در چارچوب قانون کمک های لازم را به آنها می کند.

تیم ملی اردن امروز کمپ آنتریم را ترک می کند و راهی مسابقات پارا المپیک لندن می شود و طبق آخرین خبرها فدراسیون المپیک معلولین کشور اردن اعلام کرده است که این سه نفر در بازی ها شرکت داده نخواهند شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.