آتشدان پارالمپیک در لندن روشن شد

به روز شده:  14:25 گرينويچ - جمعه 24 اوت 2012 - 03 شهریور 1391

کلر لوماس که از ناحیه سینه به پایین فلج است، آتشدان را روشن کرد

در آستانه آغاز مسابقه های پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن، طی مراسم ویژه ای یک آتشدان در میدان ترافالگار این شهر روشن شده است تا مشعل رسما بتواند سفر خود را از سایر نقاط بریتانیا آغاز کند.

کلر لوماس، که در اثر سانحه ای هنگام اسب سواری از ناحیه سینه به پایین فلج شده است، آتشدان را روشن کرد.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، بوریس جانسون شهردار لندن و لرد سباستین کو، رئیس کمیته المپیک ۲۰۱۲ لندن در این مراسم شرکت داشتند.

مشعل قرار است سه شنبه ۲۸ اوت در طول شب از استوک مندویل در انگلستان سفر خود را آغاز کند تا روز چهارشنبه به مناسبت آغاز بازی ها به لندن برسد.

آقای کامرون طی مراسم برای همه شرکت کنندگان آرزوی پیروزی کرد.

کلر لوماس با پوشیدن لباسی بایونیک ماراتون لندن را در ظرف ۱۶ روز پیمود

او گفت: "بعد از دو هفته استراحت وقت آن رسیده که خاک را از روی پرچم هایتان بتکانید و برای تماشای دو هفته رقابت های ورزشی خارق العاده خود را آماده کنید. در طول دو هفته آینده از آن لحظات افتخار آمیز که ما را متحد می کند، زیاد خواهیم داشت."

خانم لوماس امسال در ماراتون لندن شرکت کرد و آن را با پوشیدن یک لباس بیونیک در ظرف ۱۶ روز پشت سر گذاشت.

او با استفاده از یک مشعل، آتشدان پارالمپیک را واقع در بخش شمالی میدان، در مقابل نشنال گالری روشن کرد.

او که از انجام این کار شدیدا احساساتی شده بود گفت: "از اینکه این فرصت به او داده شده احساس افتخار می کند."

در طول مراسم ۲۶ نفر به نمایندگی از شهرها و استان های مختلف در بریتانیا، با شعله آتشدان فانوس های خود را روشن کردند تا برای برپا کردن جشن های محلی آن را با خود ببرند.

لرد سباستین کو در طی مراسم گفت: "این فرصتی است تا مردم ویژگی ها و دستاوردهای چشمگیر حاملان مشعل را ستایش کنند، ورزشکارانی که برای همه الهام بخش و یادآور ارزش های پارالمپیک از جمله شهامت و برابری هستند."

تاکنون چهار گروه متشکل از ورزشکاران معلول، کوهنوردان و جوانان پیشاهنگ به بلندترین نقاط انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی صعود کرده اند تا به مناسبت آغاز بازی ها در هفته آینده، ۴ مشعل روشن کنند.

این مشعل ها پس از سفر به چهار پایتخت در بریتانیا، در روز بیست و هشتم ماه اوت به استوک مندویل در جنوب انگلستان آورده خواهند شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.