داربی هفتاد و پنجم؛ تساوی برای هیچ

به روز شده:  19:10 گرينويچ - جمعه 24 اوت 2012 - 03 شهریور 1391
پرسپولیس استقلال

در هفته ششم لیگ برتر 'خلیج فارس'، دو تیم پرسپولیس و استقلال در ورزشگاه آزادی با یکدیگر روبرو شدند و دو تیم با پایان نود دقیقه به نتیجه صفر-صفر رضایت دادند.

نتیجه هفتاد و پنجمین داربی شهر تهران برای هر دو تیم استقلال و پرسپولیس مهم بود، چرا که پرسپولیس از پنج دیدار قبلی خود تنها چهار امتیاز و استقلال هشت امتیاز به دست آورده بود.

پرسپولیس در نیمه اول، تسلط بیشتری بر بازی داشت و می توانست در این نیمه به گل هم برسد. در دقیقه چهار و از روی حرکت غلامرضا رضایی پرسپولیس به اولین کرنر بازی رسید، مهدی مهدوی کیا توپ را روی دروازه فرستاد که با ضربه سر علی کریمی با اختلاف کمی به بیرون رفت.

سرخ پوشان تهرانی در ادامه بازی با کنترل خط میانی موقعیت های بیشتری روی دروازه استقلال بوجود آوردند، مهمترین موقعیت پرسپولیس را محمد قاضی در دقیقه ۳۰ از دست داد، در این صحنه علی کریمی مدافعان استقلال را فریب داد و با یک پاس عالی محمد قاضی را صاحب توپ کرد ولی او توپ را به بیرون زد.

در نیمه دوم، استقلال برای جبران کم کاری هافبک هایش، حنیف عمران زاده را از دفاع به خط حمله فرستاد. استقلال با اضافه شدن عمران زاده، سعی داشت از توپ های بلند استفاده کند که در استفاده از این تاکتیک هم ناکام بود. امین منوچهری در دقیقه ۵۹ به جای علی حمودی وارد زمین شد و با آمدن او به زمین حنیف عمران زاده به جای خود در خط دفاعی بازگشت.

شاید مهمترین اتفاق نیمه دوم سنگ پرانی تماشاگران هر دو تیم بود که برای چند دقیقه بازی را متوقف کرد و در نهایت کار به پا درمیانی علی کریمی و مهدی مهدوی کیا از یک سو و مهدی رحمتی از سوی دیگر کشید.

در نیمه دوم هیچیک از دو تیم استقلال و پرسپولیس بازی هدفمندی ارایه ندادند. پرسپولیس هم کریم انصاری فرد را به جای محمد قاضی وارد زمین کرد تا شاید او بتواند گل پیروزی‌بخش این تیم را به ثمر برساند که این اتفاق هم نیفتاد. در دقایق پایانی و همزمان با ورود رودریگو توزی به جای فریدون زندی در تعویض تیم استقلال، تماشاگران با سوت به بازی کسالت آور دو تیم اعتراض کردند.

با پایان پنج دقیقه وقت اضافه بازی داربی هفتاد و پنجم پایتخت تهران صفر-صفر به پایان رسید تا ۹۰ هزار نفر تماشاگران دو تیم بدون دیدن گلی ورزشگاه آزادی را ترک کنند.

دیگر نتایج هفته ششم

در دیگر بازی های این هفته ذوب آهن که در هفته های گذشته نتایج خوبی نگرفته بود، به اولین پیروزی این فصل خود رسید و سه بر یک تراکتور سازی را در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان شکست داد.

بازی فجر سپاسی و گهر زاگرس در ورزشگاه حافظیه شیراز بدون گل به پایان رسید. ملوان بندر انزلی که نتیاج خوبی در هفته قبل گرفته بود در خانه سه بر یک از نفت تهران شکست خورد و به رده چهارم جدول لیگ برتر سقوط کرد.

نفت تهران با برد برابر ملوان با تفاضل گل بهتر نسبت به فجر سپاسی، ملوان و تراکتورسازی به جایگاه دوم صعود کرد، و در آخرین بازی هفته ششم لیگ برتر، نفت آبادان دو بر یک صبای قم را شکست داد.

نتایج سایر بازی های هفته ششم:

  • راه آهن ۲ - فولاد خوزستان ۱
  • سایپا ۱ - آلومینیوم هرمزگان صفر

  • پیکان ۱ - سپاهان صفر

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.