بازی تاریخی کریکت افغانستان و استرالیا در شارجه

به روز شده:  15:33 گرينويچ - 26 اوت 2012 - 05 شهریور 1391
 کریکت افغانستان و استرالیا

تیم ملی کریکت افغانستان در بازی یک روزه بین المللی مقابل استرالیا با نتیجه ۲۷۲ به ۲۰۶ دوش شکست خورد.

این بازی که در استادیوم کریکت شارجه برگزار شد، برای هر دو تیم افغانستان و استرالیا دارای اهمیت بود. برای بازیکنان تیم افغانستان این یک بازی تاریخی بود چرا که برای اولین در برابر این تیم قدر دنیای کریکت قرار می گرفتند.

از سوی دیگر، استرالیا خود را برای بازی حساس و مهم خود با تیم کریکت پاکستان آماده می کند که قرار است پس فردا سه شنبه ۲۸ آگوست برگزار شود. هفت ماه پیش، تیم کریکت افغانستان اولین بازی یک روزه بین المللی خود را برابر پاکستان انجام داد.

ورزش کریکت در افغانستان جزو ورزش های نوپا است ولی از زمان تاسیس فدراسیون کریکت در این کشور، افغانستان توانسته است نتایج خوبی را در مسابقات بین المللی کسب کند.

چندی پیش مسولان ورزشی افغانستان در گفتگو با بی‌بی‌سی فارسی اعلام کردند که بودجه فدارسیون کریکت بیشتر از سایر فدارسیون های ‎ورزشی است و همین مسئله به رشد این ورزش در این کشور کمک کرده است.

در کریکت جهانی ده تیم اصلی حضور دارند؛ بریتانیا، نیوزلند، استرالیا، هند، پاکستان، بنگلادش، سری لانکا، آفریقای جنوبی، زیمباوه و مجمع الجزایر هند غربی.

افغانستان تلاش می کند که با برگزاری بازی های یک روزه مقابل این تیم ها خود را به عنوان یکی از چهره های جدید این ورزش معرفی کند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.