آغاز مسابقات تنیس اوپن آمریکا

به روز شده:  20:02 گرينويچ - دوشنبه 27 اوت 2012 - 06 شهریور 1391
یو اس اوپن

مسابقات تنیس اوپن آمریکا از امروز(دوشنبه ۲۷ اوت) آغاز می شود. رافائل نادال بزرگترین غایب این مسابقات است. او بعد از قهرمانی در گران اسلم فرانسه نتوانست آمادگی فیزیکی اش را حفظ کند و بعد از شکست در دور دوم مسابقات ویمبلدون از شرکت در بازی های المپیک انصراف داد و حالا در مسابقات اوپن آمریکا نیز به دلیل مصدومیت غایب است.

هرچند که نادال فقط یکباردر سال ۲۰۱۰ برنده مسابقات اوپن آمریکا شده است ولی عدم حضور او در این بازی ها از لطف مسابقات کم می کند و توازن دو طرف جدول را به هم می زند.

در غیاب نادال، راجر فدررکه تاکنون پنج بار قهرمان گران اسلم آمریکا شده است یکی از بخت های اصلی قهرمانی در این دوره به شمار می رود.

او که بیش از دو سال موفق نشد قهرمان هیچکدام از گران اسلم های چهارگانه شود بلاخره با پیروزی در مسابقات ویمبلدون امسال به دور شکست های خودش پایان داد و حالا با توجه به غیبت نادال از شانس بالایی برخوردار است. فدرر در دور اول بازی ها با دونالد یانگ آمریکایی روبه رو می شود که بعید است روز سختی را پیش رو داشته باشد.

نواک جوکوویچ نفر دوم جهان بعد از شکست در برابر رافائل نادال در گران اسلم فرانسه، دیگر نتوانست به اوج برگردد و پیروزی های سال ۲۰۱۱ را تکرار کند. او در مسابقات ویمبلدون مغلوب فدرر شد و در بازی های المپیک به اندی ماری و خوان مارتین دل پوترو باخت و حتی مدال برنز مسابقات را از دست داد. اما نمی شود به آسانی از کنار جوکوویچ گذشت. ممکن است که باخت های اخیر انگیزه ای شود برای بازگشت او و قهرمانی در مسابقات اوپن آمریکا می تواند شروع مجدد خوبی باشد.

گفته می شود که در بازی های امسال، اندی ماری شانس خوبی برای قهرمانی دارد. او که برای تصاحب مدال طلای المپیک هم جوکوویچ را شکست داد و هم قدرتمندانه از سد راجر فدرر گذشت، انگیزه کافی برای ادامه آن مسیر را دارد و می تواند انتقام باخت در گران اسلم های قبلی را از رقیبانش بگیرد.

شاید در این دوره از مسابقات تیره روزی های اندی ماری در مسابقات گران اسلم به پایان برسد و او از زیر سایه سنگین سه رقیب اصلی اش، فدرر،نادال و جوکوویچ، بلاخره بیرون بیاید ولی مسیر سختی را پیش رو دارد و همچون بازی های المپیک برای رسیدن به قهرمانی ممکن است که مجبور شود هم فدرر را شکست دهد و هم جوکوویچ.

او در دور اول این مسابقات با آلکس بوگومولوف از روسیه روبه رو می شود.

از میان دیگر بازیکنان حاضر در مسابقات تنیس اوپن آمریکا، خوان مارتین دل پوترو نفر هشتم جهان و برنده مدال برنز المپیک را نباید دست کم گرفت او قهرمانی در این مسابقات را در کارنامه کاری خود دارد و ترس چندانی از رودر رویی با هیچکس ندارد. دل پوترو در روزی که بازی اش اصطلاحا بگیرد، از پس هرکسی بر می آید.

او در حالی برنده مدال برنز بازی های المپیک شد که در مرحله نیمه نهایی زیبا ترین بازی مسابقات را در برابر فدرر انجام داد و فقط بخت یارش نبود که نتوانست به فینال برسد.

دیوید فرر و جو ویلفرد سونگا از دیگر بازیکنانی هستند که پتانسیل درخشش در این مسابقات را دارند و هرچند بعید است که قهرمان شوند ولی می توانند برای هرکسی دردسر ساز شوند.

در مسابقات انفرادی زنان، این روزها نفرات سوم و چهارم جهان یعنی ماریا شاراپوا و سرینا ویلیامز حرف اول را می زنند. سرینا ویلیامز در شرایط آمادگی بدنی و روحی بسیار خوبی به سر می برد و می توان توقع داشت که قهرمان این دوره از مسابقات شود.

او بعد از پیروزی قدرتمندانه در مسابقات تنیس ویمبلدون موفق شد که مدال طلای المپیک را هم از آن خودش کند و در حال حاضر آماده ترین تنیسور زن جهان است.

از طرف دیگر ماریا شاراپوا هم بعد از چند سال عقب نشینی امسال با توپ پر برگشته و سطح بازی اش را تغییر داده است. قهرمانی شاراپوا در مسابقات اوپن فرانسه امسال، نشانه این بازگشت بود و او حالا قطعا به پیروزی در گران اسلم های بیشتری فکر می کند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.